iş sağlığı ve güvenliği sertifikası

mühendisler eğitim almadan ve sınava girmeden bu sertifikayı alabiliyorlar diye okudum internette.

doğru mu?
doğruysa nasıl alabilirim?

amacın c sınıfı iş güvenlikçi olmak mı yoksa sadece sertifika almak mı?

sadece sertifika ise 8 saatlik bir eğitimle alabilirsin, işyeri vermek zorunda zaten bu eğitimi.

yok iş güvenliği uzmanı olmak istiyorum diyorsan ya yüksek lisans yapıp direkt B sınıfı uzman olursun ya da sınava girip C sınıfından başlarsın.
  • hosein  (06.09.17 12:49:18)
mühendisler a sınıfı sertifika sahibi olabiliyormuş öyle okudum internette.
iş başvurularında falan iş güvenliği sertifikası soruluyor da ondan soruyorum.
8 saatlik eğitimi nerden alabiliyoruz?
  • attirmayin makedonun kafasini  (06.09.17 12:50:55)
Sertifika dediğin tırt bir şey. Her işe giren mühendise veriliyor. Uzmanlık sertifikası farklı. Kursa gidiyorsun sonra staj yapıyorsun sonra sınava giriyorsun. Kazanırsan C sınıfına sahip oluyorusn. Belli sene çalıştıktan sonra b sınavına giriliyor. Sonra a. İstersen iş sağlığı ve güvenliği yüksek lisansı yaparsın b sınıfından başlarsın.

  • glamdr1ng  (06.09.17 13:33:00)