gidesim olan yerler

hadi madem şöyle birer liste yapalım, boş boş oturcağımıza. değil mi?

portekiz
brezilya
yemen
beyrut
kudüs
edinboro
bruj
urfa
diyarbakır

şimdilik benim aklıma gelenler bu kadar. sizin listenizde nerler var ?

Thorshavn

(pek yakında)
  • AlsterWasser  (03.09.17 16:00:30)
Mardin
Roma
Vegas
Artvin
  • mutekebbir  (03.09.17 16:16:01)
amazon ormanlari - onumuzdeki sene yapma hayalim var eger yeterli iznim olursa

machu picchu - bu sene arkadasim gitti, fotograflardaki kadar buyuleyiciymis.

kosta rika - mis gibi doga, yanardaglar falan... seneye gormeyi planliyorum ama yapabilir miyim belli degil

masai mara - serengeti'den masai mara'ya gecisleri gozlerimle gormek istiyorum, bir arkadasim yeni dondu ordan cok ovdu. bes yillik planlarim arasinda

trans sibirya - vladivostok'tan baslayip st petersburg'a kadar gitmek istiyorum, bunun icin de uzunca bir izne ihtiyac var :/

hindistan - tam olarak hangi bolgesi bilemiyorum, en azindan 9-10 gunlugune gitmek isterdim ortaya karisik. cok degisik bir kultur.

londra - avrupa'da buyuk sehirlerin coguna gittim ama bi tek londra'ya gitmek nasip olmadi. burasi da listemde.

route 66 - cabrio bi aracla route 66... listede daha yukarlarda bulunabilirdi ama abd daha once bulundugum icin onceligim olamiyor :(

ulke ici:
sumela manastiri - tadilat bitince acilan gitmem gereken yerlerden.
kapadokya - su yasimdayim hala gitmedim. gitmek lazim.
pamukkale - buraya da gitmek lazim :/
  • fakyoras  (03.09.17 16:23:57)
Urfa'da bi şey yok ya antep'e gel :')

Abd
Küba
Japonya genel olarak merak edip gitmek istediğim ülkeler.

Bi de
Karadağ kotor
italya dolomites
Ve almanya'nın şatolarını gezmek istiyorum.

@fakyoras yazınca hatırladım nasıl unutmusum trans sibirya benim de çok istediğim bir şey, sevgilim askerden gelince gidelim dedik hatta bakalım ^^
  • ekaterina  (03.09.17 16:27:31 ~ 16:29:19)
los angeles
chicago
mogolistan - orhun anitlari
japonya
ingiltere

bunlar benim top 5im.
  • baldur2  (03.09.17 16:30:06)
Benim top 5

Izlanda - araba kullanmayi ogrenir ogrenmez gidecegim, aslinda otostop da olurmus da iste.

Faroe adalari - yine araba kullanmayi bilmem gerekiyor, hic agac yetismeyen bi yer nasil olur merak ediyorum :d

Peru, sili, kolombiya - hikingde biraz daha kendimi gelistirince gidecegim.

Kenya (safari filan) -- ama cok param oldugunda olur bu cunku bir tura/rehbere bagli oldugun icin fiyatlar biraz fazlaymis.

Transsibirya ama ozelinde baykal golu. - at binmeyi orada ogrenmek istiyorum, biraz rusca bilmem gerekiyor tabi ehe.
  • kuehles blondes  (03.09.17 16:44:58)
Küba
Japonya
Sibirya
Yeni Zelanda
İzlanda

Bunlar genel olarak görmeyi çok istediğim yerler.
Daha spesifik olarak da Marsilya, Portofino, Los Angeles ve Londra geldi aklıma.
  • ms brownstone  (03.09.17 16:57:47)
svalbard & jan mayen
falkland islands
the south george and the south sandwich islands (burada sadece ingiliz birkaç bilim adamı yaşıyormuş)
seyşeller
christmas islands
aland islands
kutup noktası bir de
  • rakicandir  (03.09.17 17:08:07)
rusya'yı batıdan doğuya gezmek istiyorum. özellikle görmek istediğim şehirler petersburg, moskova, nijni novgorod, kazan, ufa, yekaterinburg, novosibirsk, krasnoyarsk, irkutsk, vladivostok. bunun dışında tomsk'u şirin bir yere benzediği, omsk'u tuttuğum buz hokeyi takımına ev sahipliği yaptığı, yakutsk'u çok seksi olduğu için görmek isterim. bunun dışında turistik olarak hiçbir önemi olmayan bir sanayi şehri olmasına karşın çelyabinsk'i de hakkında yapılan şakaçs gülmiksleri yüzünden merak ediyorum, dank meme cenneti resmen jsjsks. ruslarda "chuck norris facts"in bir benzeri çelyabinskliler için var. işte tuvalet kağıdı olarak zımpara kullanırlar tarzı geyikler.

"kırmızı yandı": 3.404content.com

çelyabinskli nineler: img0.liveinternet.ru

4.bp.blogspot.com

rusya dışında,

* baltık ülkelerinin başkentleri
* finlandiya (mümkünse hepsini gezeyim, rovaniemi'ye kadar çıkayım)
* çernobil (kiev'e 4 kez mi ne gittim ama çernobil turu pahalı geliyo, uğrayamıyom)
* pyongyang
* düsseldorf
* nice
* bari-napoli

spesifik olarak görmeyi bayağı istediğim yerler bunlar. ha hindistan'ı, japonya'yı falan da merak ediyorum ama "param olsa keşke gitsem" dediğim yerler değil. imkânım olsa şu saydıklarımın hepsini ziyaret etmek önceliğim olur. pyongyang'a belki göt korkusu yüzünden gitmem, neme lazım tayyip ben oradayken ters bi şey söyler adamlar beni rehin alır sonra uğraş dur hehe
  • der meister  (03.09.17 17:08:17 ~ 17:09:24)
offf. haydi hep beraber gezelim arkadaslar. canim cekti vallahi.

  • baldur2  (03.09.17 17:16:28)
Iran. özellikle Isfahan ve Siraz.

  • pinocchio  (03.09.17 17:23:43)
ben de trans sibirya istiyodum. daa şimdi the way back'i izleyince hatırladım özendim gene orlara

  • klar  (03.09.17 19:36:23)
Benim en cok istedigim norvec. Kuzey isiklarini gormek istiyorum. Lizbonu da merak ediyorum. Bir de ilkbahar - yaz zamani barcelona ve yunanistan. Kisa vadede hepsini gorecegim gibi duruyor. Bunlari goreyim sonra daha izbe yerlere de giderim ins

@ekaterina sen kasimda geliyorsun zaten almanyanin satolarini gezdirecegim ben sana cicegim :d cikar onu listeden :D
  • yuzır  (03.09.17 19:37:32 ~ 19:41:07)