paypal sorusu

merhaba. şimdi bulgaristantan banka hesabı açtıracağım. daha sonra bu hesapla paypal hesabı yaratacağım. bulgaristan para birisi leva olduğu için sanırım hesap da leva oluyor. şimdi diyelim ki amerikadan birisi bana ödeme yapacak. dolar gönderdiği zaman benim hesaba leva olarak mı geçecek nasıl oluyor? kur farkı nasıl oluyor?
yani eskiden tr'de paypal varken tl hesabımıza birisi dolar gönderdiği zaman nasıl oluyordu?

Türkiye'de geçerli mantık yok mu orada? TL hesabı ayrı, Dolar-Euro hesabı ayrı. Orada da vardır Dolar hesabı açılıp para transferini dolar olarak yapar.

  • teknikekip  (29.08.17 12:56:42)
ama bana hem euro hem dolar gelicek mesela. o zaman nasıl oluyor?

  • sta  (29.08.17 13:14:11)
Bi dolar bi euro hesabı açtır? Paypal'dan leva olarak çekebilirsin ama paypal'ın döviz kurları çok farklı baya zarar edersin.

  • ekaterina  (29.08.17 13:28:03)
Benim hatırladığım, en azından Türkiye'de böyle oluyordu. Dolar geliyorsa, onu paypal'ın kurundan TL'ye çevirip, sonra da, banka hesabına transfer ediyordun.

  • suppermaster  (29.08.17 17:48:39)