[]

svchost tüm internet bağlantımı sömürüyor

merhaba,

internetimin olağandışı yavaşlığını netlimiter ve netbalancer ile takip ettim. svchost dosyasının sürekli bağlantıyı kullandığını farkettim. güvenlik duvarına svchost'u engelle emrini verdiğimde tüm internet bağlantılarım kapanıyor.

BIST adı verilen arkaplan akıllı aktarım hizmetini kapattım, otomatik güncellemeleri kapatttım, işlem yöneticisinden teker teker bağlantıyı kullanan PID'leri kaldırdım, regedit'ten bazı dosyaları düzenledim. sorun çözülmedi (sorun sadece bir kaç dakika için çözülüyor, sonra tekrar çalışmaya başlıyor svchost)

bağlantımı kontrol ediyor ve PID numarasına göre svchost işlemini sonlandırıyorum, ancak bir başkası tekrar ortaya çıkıyor.

internette önerilen birçok yöntemi denedim. kötü niyetli bir yazılım olduğunu düşünüyorum. nasıl düzeltebilirim?

windows 10 kullanıyorum. crack'li bir yazılım kurduğumu hatırlamıyorum.

 
Svchost sistem processidir kapatamazsınız


  • synesthesia  (23.08.17 18:56:56) 
kapatmam gerekmiyor, tüm bağlantımı olağandışı bir şekilde sömürüyor ve interneti kullanamıyorum. kötü niyetli bir yazılım tarafından kullanılıyor olabilir. güvenli modda da tarama yaptım ama sorunu çözemedim.


  • dahinnotha  (23.08.17 19:05:34) 
nereye baglaniyor? ona gore hareket et. yani gerekli bir is yapiyorsa ellememek lazim.


  • alperz  (23.08.17 19:17:57) 
svchost hangi kullanıcı altında çalışıyor ona da bir bakmalısın. Eğer SYSTEM dışında başka bir ad altında (mesela senin kullanıcı adın) çalışan bir svchost varsa o çok büyük ihtimalle virüstür.


  • skooma  (23.08.17 19:25:55) 
Virüs sendeki büyük ihtimal. Ben Windowsun sitesinden win10a geçmiştim o sebeple olmuştu bende. Kaldırıp temiz win 10 attım düzelmedi. Win 7ye geçerek yapmıştım


  • glamdr1ng  (23.08.17 19:46:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.