[]

French press ile güzel filtre kahve yapılabilir mi?

Yoksa ille makine şart mıdır, ne dersiniz?
 
Ugrasirsan makineden daha iyisi yapilir.


  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.08.17 13:23:04) 
bana french press daha güzel geliyor. zevkler renkler belki de. bir sürü makineden kahve içtim. güzeldiler evet ama evde kendi firenç piresimle yaptığımın yeri ayrı.


  • washe  (20.08.17 13:43:09) 
Hem French press hem de makine kullanıyorum. Kahve güzel ve taze olduktan sonra lezzet olarak çok çok bir fark olmuyor. Makinenin avantajı sürekli aynı lezzeti yakalamak, pratik oluşu ve kahveyi sıcak tutması.


  • mrmlq  (20.08.17 13:50:21) 
Makine yer kaplıyor ve kahveyi daha çabuk soğutuyor (kahveye buz attıranlardan değilsen farkettiriyor)

Bu yüzden benim tercihim french press.
  • iron  (20.08.17 14:47:59) 
Ben ikisini de kullaniyorum. Kahvaltida filtre kahve, French press de "keyif kahvesi" için. French pressin kahvesi daha iri çekilmis olacak -aromali da olabilir- su sicakligina dikkat edilecek (80°'yi geçmeyecek) ve sabirli olunacak. :-)


  • pinocchio  (20.08.17 14:50:04) 
espresso makinesi > french press > filtre kahve makinesi > toz kahve


  • eindaclub  (21.08.17 10:28:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.