[]

3,7 v'u 3'e düşürmek

how to reduce 3,7 to 3 volt şeklinde kısa bir google'ladım ama çıkan sonuçları çok anlamadım.

iki adet 1,5V'luk pille çalışan aletleri çalıştırmak için powerbank'imi kullanabilir miyim? telefonu şarj ettiğine göre 3,7V olsa gerek powerbank'in çıkış gücü. Bunu düşürmek için neye ihtiyacım var?

teşekkürler.

 
Telefonu şarj ettiğine göre 5V olur. Varsayımın yanlış.

Neyse, zener diyotu diye bir şey var. Onunla voltage divider yaparsın. En basit yol bu.
  • alperz  (09.08.17 12:30:20) 
telefonlar için kullanılan standart powerbank çıkışı 5V'tur. ayrıca volt güç birimi değildir.

5V'tan 3V'a düşürmek için çekilecek akıma göre bir regülatör gerekiyor. İnternette hazır bulabilirsin. "buck converter" diye arat, hazır kart şeklinde satılıyor.
  • kimlanbu  (09.08.17 12:31:10) 
Ön direnç kullanarak dusurebilirsiniz.


  • goodman  (09.08.17 13:07:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.