AdBlocker etik mi?

Adblocker kullanirken vicdan yapan var mi? Yani insanlar emek verip icerik uretiyorlar, cok sefer de cok sey ogreniyorum insanlarin yazip urettiklerinden. Bunun karsiliginda benden para istenmiyor. Bi iki reklam goruyorum/bazen tikliyorum, boylece icerik ureticisi de emeginin karsiligini az cok aliyor. Adblocker kullanmayi tuketici simarikligi olarak gormekte haksiz miyim?

Ustelik bu isin surekliligi de yok. Reklam verenden para alamayan icerik ureticisi bu kez Youtube Red gibi uygulamalarda oldugu gibi tuketiciden para istemeye yonelecek. Internetten adam akilli bilgi sahibi olmak/eglenmek icin her servise para verir duruma mi gelelim reklam verenler bu servisleri ayakta tutarken?

Adblocker kullananlar, bunlara bir cevabiniz var mi?

yerlesen internet anlayisinda temelden bir hata var. reklam gormektense ucret vermeyi tercih ederim. boylece girdigim sitelerin reklamveren korkusundan otosansur uygulamasina gerek kalmayacagini bilirim.

her neyse. bunun haricinde sana katiliyorum; icerik calip kar eden siteler haricinde. onedio, buzzfeed ivir zivir gibi sitelerde aciyorum zerre de umrumda olmuyor. eksi sozlukte de aciyorum.
  • redlinetheturk  (13.07.17 22:16:36)
kimse beni görmek istemediğim bir reklama maruz bırakamaz. asıl internetin her yerine reklam konulması etik değil bence.

  • i drive the hearse  (13.07.17 22:18:04)
mevcut olan reklamdan para kazanma yöntemleri etik değil ki bunu engellemek etik dışı olsun. bu konuda sadece pozitif ayrımcılık yaptığım, o reklamlardan gelecek 3 kuruşa ihtiyacı olanlar var; onun haricinde umrumda değil.

  • Bruce  (13.07.17 22:20:07)
haber sitesi aciyorum, cikan reklamlarin videolarin ardiarkasi kesilmiyor. film izliyorum youtube'da herifcioglu 20 tane reklam dosemis filmin icine..yuh amk. adblocker bu yuzden bence etik; cunku karsi taraf para icin seni, beni sagilacak inek gibi goruyor.

  • ubi dubium ibi libertas  (13.07.17 22:20:38)
penis büyütücü görmek hiç vicdanımı etkilemiyor. thisisnthappiness.com mesela burda 1 tane reklam var, her girdiğimde tıklıyorum.

  • rhan  (13.07.17 22:22:04)
internet reklamları insani bi vaziyette kalsaydı adblock gibi programları kullanma gereksinimi duymazdık ilk başta.

ilk 5 saniyeden önce geçilemeyen, veya hiç geçilemeyen youtube reklamları olsun, dizi sitelerinin her yerinden çıkan (1 değil 2 değil 5 değil adet) yarak kürek bahis sitesi reklamları olsun anasını siktiler internetin.

dolayısıyla gururla kullanıyorum. adblock'la almıyoruz kardeşim ayağı çeken sitelere de itina ile girmiyorum.
  • yuto  (14.07.17 00:09:57)
internet reklamları insani bi vaziyette kalsaydı adblock gibi programları kullanma gereksinimi duymazdık ilk başta.

ilk 5 saniyeden önce geçilemeyen, veya hiç geçilemeyen youtube reklamları olsun, dizi sitelerinin her yerinden çıkan (1 değil 2 değil 5 değil adet) yarak kürek bahis sitesi reklamları olsun anasını siktiler internetin.

dolayısıyla gururla kullanıyorum. adblock'la almıyoruz kardeşim ayağı çeken sitelere de itina ile girmiyorum.
  • yuto  (14.07.17 00:10:39)