[]

Facebook Hesap Çalınması ve Dolandırıcılık - Önemli

Merhaba, ablamın hesabı çalınmış ve herkese "selam canım, senin hattın faturalı mıydı" diye mesaj atmışlar. kimisi dolandırılmış.

şimdi hesap bizde değil, şifresini sıfırlayamıyoruz. facebook'a kimlik ile mail atın demişler, hangi adrese mail atmalıyız?

savcılık, polis, siber suçlar nereye başvurmalıyız? ablamın sabahtan beri telefonu susmuyormuş. ablama güvenip de sazanlık yapanlar ve zarara girenler olmuş.

ne yapmalıyız?

 
aynısı annemin başına da geldi, hesabı tekrar almaya çalışmak şifre sıfırlamak vs işleri bana düştü. mail adresi değiştirilmiş mi? değiştirilmediyse o şekilde halletmeye çalışın. diğer türlü kendi hesabınızdan şikayet edin ele geçirildiğine dair. o esnada sistem arkadaşları arasından random resimler gösterip kim olduğunu falan soruyor. o şekilde halletmeye çalışmıştık.

facebook a atılacak mailden haberim yok, o dönemde biz öyle bir şey yaşamadık ama fb iletişim bölümünde yer alacaktır mail adresi, oradan bakabilirsiniz.

ne yazık ki o sazanlığı yapanlar için yapılabilecek bir şey yok. ellerinden giden paralarla kalacaklar. 3 yıl oldu hala o sazanlar suçlusu bizmişiz gibi hatırlatır durur bu olayı.

son olarak polis işe yaramıyor. savcılığa başvurabilirsiniz, belki ip adresi takibi vs bir şeyler yapılabilir ama açıkçası bir şey çıkacağını çok zannetmiyorum.
  • sizofren psikiyatr  (10.07.17 19:49:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.