Ukrayna'ya girişte dönüş bileti soruluyor mu?

Kiev'e gidiş bileti aldım sadece. Ne kadar kalacağımı kestiremediğim için dönüşü almadım. Lviv-Odessa yapıp, dönüşü Kişinev/Moldova üzerinden yapmak istiyorum.

Kiev'e girişte pasaport polisleri dönüş bileti soruyorlar mı? Evet ise Moldova üzerinden dönüş bileti alsam sorun olur mu?

Soruyorlar, kalacak yeri de soruyorlar.

  • fatalsoul  (08.07.17 22:37:35)
büyük ölçüde memurun inisiyatifine kalmış bir durum. kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum, pasaport memurlarının en ince eleyip sık dokuduğu ve uyuzluk yaptığı havalimanı borispol. sorması muhtemel ama ukrayna'ya daha önce girip çıktıysan veya pasaportunda başka vizeler varsa sormayabilir. bana sondan bir önceki gidişimde dönüş bileti sordu, son gidişimde ise hiçbir şey sormadı harkiv'dekiler. kiev'e inmekten özellikle kaçındığım için son durum nedir bilemiyorum. ben bilet çok daha ucuz olduğu için harkiv'e inip oradan trenle geçiyorum kiev'e.

dönüş biletini moldova üzerinden almanın sorun olacağını sanmıyorum, oraya geçip oradan döneceğim dersen problem çıkarmazlar muhtemelen. moldova'ya geçeceğine dair belgen (uçak/tren/otobüs bileti vs) varsa çok daha rahat olur tabii. ukrayna'ya gidip de herhangi bir belgesi eksik olduğu için deport edilen tek bir kişi bile duymadım açıkçası, edilen de zaporijya'daki gibi bazukayla uçağa binmeye falan çalışmıştır herhalde.
  • der meister  (08.07.17 22:37:42 ~ 23:10:02)
haziran ortasında gittim. sormadılar. (kiev, zhulhany havalanı)

  • washe  (08.07.17 23:08:25)
Karadan girdim gecen hafta, sormadilar. Standardi yok. Onceki gidisimde de havaalanindan giris yaptim, ben ve birkac kisi haric herkese bir ton soru sordular ve ellerine bir kagit verip sogrulama odasina gonderdiler. Direkt gecen az sayida insandan biriydim.

  • stavro  (08.07.17 23:56:27 ~ 09.07.17 01:22:40)
Borispolde sormuyorlar. Turistim bir hafta kalıp dönecem de yeterli. Ben 7-8 defa gittim hiç bir problem yaşamadım

  • boran79  (09.07.17 00:47:16)
Lviv'de bize sormuşlardı, nerde kalacağımızı, masraflarımızı nasıl karşılayacağımızı da sormuşlardı ayrıca, kredi kartlarımızı falan göstermiştik.

  •   (09.07.17 01:19:07)
ilk kez ukrayna'ya gireceksen büyük ihtimalle soracaklardır ancak pasaportunda schengen veya abd vizeleri varsa sormazlar.

tavsiyem göstermelik bir dönüş rezervasyon kağıdını da yanında götürmen. seyahatini riske atma.
  • ada meltemi  (09.07.17 12:24:19)