Kızlara bahşiş sorusu

Manikür, pedikür, ağda gibi işlerden sonra, ödediğiniz paraya ek olarak yapan kişiye bahşiş veriyor musunuz? Veriyorsanız nasıl? Gittiğim yerlerde ödeme kasaya yapılıyor, üstü kalsın desem üstünün o kişiye kalacağı kesin mi?

Bahşiş doğrudan hizmeti yapan işçiye verilir. Kasadaki çoğu zaman zaten akşama günden kalan fazlalıkları alır.

  • 1adam  (06.07.17 09:30:49)
Beyler(?) teşekkürler ama sorum direkt ilgili hizmetleri alan kız arkadaşlara.

  • manuel mandalina  (06.07.17 09:44:49)
Ben hiç bahşiş vermedim ama o kişiye kalmaz diye tahmin ediyorum anlaşmaları farklı farklı oluyormuş. Kimisi yüzdeli çalışıyor kimisi çalıştığı odanın kirasını ödeyip gelen paranın tamamını da alabiliyor fakat o zaman ödemeyi direkt ona yapıyorsun.

  • neferkitty  (06.07.17 09:50:49)
kusura bakmazsan erkeğim ama bu işleri de az çok bilirim.
bu bahsettiğin işlemlerde bahşiş direkt olarak işi yapana verilir.
farklı bir durum varsa zaten yönlendirir seni.
  • teritori  (06.07.17 09:57:51 ~ 09:58:16)
Ben de vermiyorum zaten cok masraflı bu işler bahşiş versem de beğenmez, sürekli veremem ister istemez alışır. Bahşişe alışkın değilim galiba.

  • cabiday  (06.07.17 10:07:21)
erkekler pedikür yaptıramaz mı canım aaa :))

karımla gidiyoz yaptırıyoz bakımları çıkıyoz, gerçi o önceden hallettiriyo benimle h.sonu gidiyo.

neyse konumuza gelelim, bizimki işi yapana veriyor.
  • hosein  (06.07.17 10:14:34)
Erkek arkadaşlar alınmasın lütfen, ben de 30 küsür yaşında bi insan olarak çeşitli ortamlarda nası bahşiş verileceğini biliyorum fakat sözkonusu ortamların işleyişli ve havası biraz değişik. Bu nedenle sorumda cinsiyet belirttim.

  • manuel mandalina  (06.07.17 10:18:56)
bahşişe karşıyım. üstü kalsın dediğinde o kişiye kalmaz o para, direkt ona vermen gerekir vereceksen.

  • fragile lady  (06.07.17 10:21:05)
Ben bahşişe karşı değilim, yapılan hizmete göre hiç vermediğim oluyor ama arada.

  • manuel mandalina  (06.07.17 10:23:55)
Hayatımda hiç bahşiş vermedim kuaförde. Zaten kuaförde yapılan her şey için haddinden fazla para ödüyoruz gibi geliyor. Hayatımda bahşiş bırakacağım son yer kuaför salonları olur herhalde.

  • ms brownstone  (06.07.17 10:33:37)
Hayır bahşiş vermiyorum. Kocaman kadının eline para sıkıştırmak ne bileyim, biraz garip geliyor. Parası neyse öder çıkarım.

  • peggy  (06.07.17 10:41:45)
hizmet sektörü için hangi iş kolu olursa olsun ilgi gördüğünüz her yerde kesinlikle verilmeli.

  • dreadplayer  (06.07.17 11:02:48)
Bahşiş direkt işi yapana verilir.

  • powerpufgirl  (06.07.17 11:14:58)
Kızlaraymış soru. Sabah uyanınca hemen atlamışız soruya :) neyse cevap kalsın yinede.

  • 1adam  (06.07.17 11:41:34)
Veriyorum yapan kişiye. Örneğin, saç kesimi gbi bir iş küçük ve zaten 20 TL, o durumda vermiyorum. Ağda ise büyük bir iş, başka birinin "paketiyle" uğraşmak ayrı bir zorluk. Herkes güzel de yapamıyor; yanlış çekiyor veya kıl dönmesi yapabiliyor acemi.. Genelde tüm vücut 85 TL tutuyor. 100 verince kalan 15'i çalışanın yanına (Meliha Abla) gidip "Çok teşekkürler, ellerine sağlık. Görüşürüz" derken önlüğünün cebine iliştiririm.

  • aychovsky  (06.07.17 12:11:38)
yani bahsisi o kisiye veremiyorum pek ben, cok garip geliyor, genelde zaten basinda bekliyor oluyor, iste ornek veriyorum 40 lira ise 50 verip 'ustunu arkadasa verin lutfen' diyorum. umarim veriyorlardir. surekli de vermem bu arada zira mesela sacimi yapan kisi dukkanin sahibi zaten.
bir de mesela yurtdisinda gittigim kuaforun, her asistani icin bir kutusu var tam kasanin orada, sen kime ne kadar vermek istiyorsan kutusuna atiyorsun parayi, bence gayet guzel fikir. kimse ile muhatap olmuyorsun.
bir de kuafore cok para verdigine inanan arkadaslari yurtdisinda kuafore gitmeye davet ediyorum, bence kuaforlerimiz emeginin karsiligini kesinlikle almiyor.
  • kassiopeia  (06.07.17 12:17:28 ~ 12:18:47)
Kuaförde, güzellik salonunda bahşiş vermiyorum. Verecek olsam direkt kişiye vermeye calisirdim.

  • aquarium  (06.07.17 13:05:43)
Üstünün o kişiye kalacağı kesin değil, akşam herkese paylaştırıyorlar. Ben de istiyorum ki verdiğim bahşiş direkt bana yardımcı olan kişiye gitsin. Ödemeyi kartla yapıyorsam bahşiş bırakmıyorum. Genelde manikür ve özellikle pedikürde bahşiş verebilmek için ödemeyi nakit yapmaya çalışıyorum. Biraz fazlaca verip, kız para üstü için kasaya yöneldiğinde "hiç uğraşma, üzeri sende kalsın olur mu?" Diyorum. Kalıyor. Ama yaşı benden küçük. Büyük olsa nasıl verirdim bilemiyorum açıkçası. Biraz çekinebilirdim.

  • irene  (06.07.17 13:53:16)