Ev kira denklemi

Sizce 6500 tl geliri olan biri 2200 lira kira vermeli midir?

bence verebilir kendini mutlu edecek bir evse. ama buraya çoğunluk vermemeli yazacak.

  • tepedeki psychedelic adam  (06.07.17 01:25:19)
vermemelidir. 2200 liralik evin sana sagladigi faydayi daha uygun fiyata bulabilirsin. kira icin cok 2200 lira.

  • eriksatie  (06.07.17 01:26:49)
Home ofis çalışacaksam verirdim o parayı çünkü zamanımın çoğu orada geçecek olurdu. O paraya da gayet güzel geniş bir ev olurdu ama şu haliyle bana biraz fazla gibi geldi. SOnuçta gelirin 3'te 1'i ancak imkansız astronomik bir oran da değil 3/1.

  • nickfury  (06.07.17 01:35:37)
Bu daha çok maaş kira denklemi olmuş. Eğer muhit ve ev kalitesi için değecek bir fiyatsa olabilir fakat her evin başka fiyatlı bir alternatifi olabilir, bu fiyattan 200-300 lira aşağı yerleri bulabilirsiniz eğer "çok araştırdım daha uyguna böyle ev yoktu" demiyorsanız bence olur

  • filipis  (06.07.17 01:36:33)
kişiye göre değişir. istanbul'un merkezi bir yerinde, ruhu olan eski bir apartmansa 3bin de verilir. ama şehrin dışında, site içinde, sırf havuzlu diye, 250 lira aidatlı soğuk ve ucube apartmanlara o paralar çooook bence.

  • mrsmoon  (06.07.17 01:38:10)
@mrsmoon aynen öyle bir yer vallahi ve uzun zamandır istemediğim küçük bir evde oturduğum için cok sıkıldım. İstanbul'un merkezi bir yeri ve eski bir bina içi de harika yaptırılmış ev sahibi tarafından. 100 tl bile daha düşse ne güzel olurdu..
Baslık yanlış olmus evet maaş kira denklemi

  • Kalinka  (06.07.17 01:41:34)
@filipis hakikaten 20 ev dolaştım böyke bir ev yoktu. E malum burası İstanbul

  • Kalinka  (06.07.17 01:42:26)
aslinda normalde 1/3 kira orani oldukca normal, lakin 2200 kira fazla, elbette tamamen kisinin istek ve zevki ile alakali. mesela o evde mutlu olacaksaniz o para ile ölcülemez.

istiyorsaniz oran normal bence tutulabilir.
  • kurnaz  (06.07.17 01:45:01)
@kurnaz İstanbul ve şehrin göbeğinde ve iş yeri yakınlık meselesi.

  • Kalinka  (06.07.17 01:54:57)
Kiralamanın önemli bir avantajı vardır. Orayı satın almıyorsun. Bir yıllık sözleşme yap. Keyfini çıkar. Gelir arttıkça harcamalar da artar. Geliri senden düşük olan çoğunluk kiralamamanı söyleyecektir. İstanbul'da güzel bir lokasyonda, çok beğendiğin bir evse sana artısı çok olacaktır.

  • silver apple  (06.07.17 02:51:33)
Mutlaka vermelidir.
Döverler.

  • [GODDARD]  (06.07.17 02:55:04)
Niye dövsünler burası İstanbul diye mi?

  • Kalinka  (06.07.17 02:59:27)
Evde zaman geçirmeyi seviypr eve önem veriyorsanız verilir. Ben benzer bir rakam vermiştim.

  • fosforlu cevriye  (06.07.17 07:04:22)
Bence bu dediğin şartlarda vermelidir.

  • ms brownstone  (06.07.17 07:49:27)
silver apple'in yorumuna tamamen katiliyorum. Kirasi yuksek bir dairede oturuyorum, sorduklarinda bazi insanlara soyleyince cok sasiranlar oluyor. Geliri dusuk olanlar bunu algilayamayabilirler. 2200 tl bugun cogu universite mezunu icin cok guzel bir baslangic maasi olarak kabul ediliyor. Seni mutlu ve huzurlu edecekse 3250'ye kadar kira verilebilir. Isine yakin, ya da rahat ve kisa ulasimi olacak bakimli guzel bir daireye neden verilmesin ki? Ozellikle Istanbul'da ise yurume mesafesinde olabilecek bir yere bu paralari dusunmeden verirdim.

  • feedback  (06.07.17 10:01:16)
verilebilir.

  • sckxyss  (06.07.17 10:02:29)
6000 maaşa 2000 düşünüyorum ben de ,stanbulda.

ha benim avantajım ilk yıl 1500 TL kira yardımı gelecek olması. onunla biriikte rahat ödenir diye düşünüyorum.
  • hosein  (06.07.17 10:33:54)
vermemeli

  • fragile lady  (06.07.17 10:52:28)