saç sorusu, belki perma

kızlar, şu an saçım tam olarak şöyle: www.google.com.tr
saç uzatmayı sevmediğimden kendimi bildim bileli en uzun hali bu. ilk kez azıcık uzasın diye düşünüyorum ama hava şartları dolayısıyla bağlamaktan başka bişey yapasım gelmiyor, bağlayınca da çok çirkin oluyorum :(

arada özel bi gün falan olunca dalgalı fön yaptırdığımda yakışıyor bence, şunun az kısasını düşünün: www.google.com.tr

sorum şu ki; bunun perma gibi kalıcı versiyonu var mıdır? öyle olursa hem saç enseden biraz toplanır, rahatsız etmez, hem de fazla bakıma gerek kalmadan düzgün durur gibime geliyor. yoksa bonus gibi tepeme mi toplanır?

kuaföre gidip, ne sonuç alacağımı bilmeden kendimi olayların içinde bulmak istemiyorum da :D bi akıl versenize pls :*

Kalıcı su dalgası... Ben yaptırdım daha geniş sarıyorlar böyle oluyor.

  • lcha  (04.07.17 15:01:18)
@lcha, benimki kadar kısa saça olur mu dersin?
bi de ne kadar kalıyor?

  • manuel mandalina  (04.07.17 15:02:56 ~ 15:03:38)
Benimki 6 ay kadar kaldı. Kısa saça da olur ya neden olmasın.

  • lcha  (04.07.17 15:11:08)
Kuzenim yaptırdı bu uzunluktaki dalgalı-düz saçına güzel oldu. Ama nasıl bir işlem yaptırdı bilmiyorum

  • pastörizesüt  (04.07.17 15:12:26)
Kalıcı permayla benim de arkadaşım yaptırdı tek kelimeyle iğrenç oldu, su dalgası gibi değil de iri perma oluyor, iri kıvırcık, nasıl anlatsam böyle su dalgası gibi geniş dalgalar olmadı asla. Maşa düzgünlüğü bekliyorsan çok üzülürsün.

  • ekaterina  (04.07.17 15:15:43)
@pastorize, muhabbetin varsa bi sorsana neymiş?

@ekaterina, korktuğum da o aslında :/
  • manuel mandalina  (04.07.17 15:23:46)
saciniz uzun degilse perma yaptirmayin, belki icha'nin dedigi olabilir. ama permada gercekten ilk basta kivir kivir oluyor, yaklasik iki uc ay sonra falan o guzel dogal dalgali hale ulasiyor, hele de saciniz uzun degilse iyice uzar bu sure.

  • kassiopeia  (04.07.17 15:25:56)
@Kkassiope, soruda işte o doğal dalgalı permaya karşılık gelen şeyi sormaya çalışıyorum aslında. ama tam olarak tarif edemezsem ya da yapamazlarsa kuaförden bonus gibi çıkma tehlikesi de var. başka işlem olsa iyice kısa kestirir kurtulurum derdim, kısa saçı zaten seviyorum ama permalı saçı kestirerek kurtarmak da mümkün olmayacaktır korkarım :)

  • manuel mandalina  (04.07.17 15:37:21)
permalı saçın dönüşü var, ben de ilk başta "ya kötü olursa" dedim kuaför bi ilacı var aynen geri düzeltiyor diye garanti etti. çocukluğumdan beri gittiğim biri, öyle atıp tutmaz o nedenle güveniyorum.

Sen de kuaföre danışabilirsin bu durumu. Kalıcı su dalgası bile olsa ilk 2-3 hafta daha kıvırcığa yakın oluyor ama perma gibi kıvır kıvır olmuyor.
  • lcha  (04.07.17 16:12:22)
ok, 'kalıcı su dalgası' diyorum öyleyse. öncesi ve sonrası paylaşıcam sizle, çok mersi :)

  • manuel mandalina  (04.07.17 16:42:41)