[]

ekran kartımı nasıl test edebilirim, bir sorun olabilir mi?

merhaba,

nvidia geforce gtx 960m ekran kartı olan bir bilgisayar aldım. herhangi bir oyun vs yüklemedim henüz ancak ekran ayarlarını değiştirince bazı uygulamalarda (tarayıcı, media player vs gibi fazla grafik üretmeyen) bir -gariplik- hissettim. görüntünün göz kırpması, sayfayı büyütüp küçültürken yamulması, siyah-beyaz üçgenlerin çıkması gibi.

bir de aldığım ilk gün, bilgisayarı çalıştırdığım gibi ekran kartı çalışmayı durdurdu gibi bir uyarı vermişti Windows.

son olarak: ekte bir görsel var. o görselde bir simgeden üç tane var. işte o simgenin ne olduğunu çözemedim. imleç ile üstüne gelince kayboluyor, saatlerce bilgisayarı kullanınca o simgenin sayısı 10 12ye ulaşabiliyor. ekran kartı sorunum ile bağlantılı olabilir belki.

velhasıl sorum ekran kartının performansını ölçmek ve bir sıkıntısı olup olmadığını anlamak ile ilgili. 30gb'lık oyun falan indiremem, internetim yavaş ve oyunlarla aram yok.

ekleme: nvidia simgesindeki sarı ünlem güncelleme bildirimi, güncelleme yapılmakta. cevabınızda o ünlemi görmezden gelin.

mobiller için;
prntscr.com

 
O üçgenlere falan artifact deniyor. Ölmeye yüz tutmuş ya da kaldıramayacağı saat hızlarına çıkılmış kartlarda oluyor bildiğim. Occt gpu test gibi zımbırtılarla stress teste sokabilirsin ama yakma kartı durduk yere. Nvidia ve intel hd driverları kaldır. En güncellerini baştan kur. Hala oluyorsa geri ver bilgisayarı


  • glamdr1ng  (01.07.17 17:32:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.