herkesin telefonunun çektiği bir bölgede benimki çekmiyor

insanlar beni arıyorlar, telefonun niye kapalıydı diye soruyolar...

kapalı değildi diyorum, şaşırıyorlar.

bakkala falan sordum, onların ki çekiyor bir problem yok. yani turkcell vodafone turk telekom hepsinin full çektiği bir bölge..

aslında benim telefon da full görünüyor fakat bugün kontrol etmek için baktım, anlık da olsa sinyal gidiyor 5 diş aniden 1 dişe düşüyor ekranda..

bu arada duyurunun başında insanlar dedim, yanlış anlaşılmasın arayan soranım yok,

annem aradı sadece, telefonun niye kapalıydı oğlum dedi.

kapalı değildi anne dedim.

annem de aramasa telefonumun çekmediğinden haberim olmayacaktı.

telefon iphone 7 - sim kartım da yeni.

kılıfı çıkarsam düzelir mi

tşkler

düzelmez.

  • diffarentiationation  (27.06.17 13:42:23)
Binaların arasında bazen çekmediği oluyor belli noktalarda.
O değil de allah çektirmesin.

  • [GODDARD]  (27.06.17 13:43:03)
Evdendir belki. Annemin evinde hangi hat, hangi marka telefon olursa olsun cekmez mesela. Komsu evlerde boyle bir sorun yok ama. Boyle bir sebepten olmadigini dusunuyorsaniz operatorunuzu arayin anlatin. Bir islem yapiyorlar hemen, işe yarayabilir. Daha once vodafonedayken telefonum full cekmesine ragmen iki gun boyunca tum arayanlara kapali calmis. Aradim Vodafone u duzelttiler.

  • veritaslibertas  (27.06.17 13:45:16)
Bir anne bin insana bedel. Insanlar demen iyi olmus. Guzel.

Cam kenarinda genelde daha iyi cekiyor gozlemledigim kadariyla. Cama yakin yerde de ayni sorun oluyorsa bence once operatoru aramak lazim.
  • lamira  (27.06.17 14:25:43)
sayın lamira,

evet cam kenarında daha iyi çekiyor gibi ama baykuş gibi cam kenarında yaşamak istemiyorum.

ben yapı olarak genelde iç kesimlerde yaşamaya programlanmışım.

o şekilde evrimleşmişim.

camdan insan görmek falan bana ters.

otobüste/uçakta bile cam kenarı değil koridor alırım.

evde de yatağı koridora aldım, orada yaşıyorum.
  • kosun lan mevzu var  (27.06.17 14:27:47)
Hala gencsin, pencere kenarina alisman icin onunde uzun yillar var. Pencere guzel, pencere cici. Pencere mis. Ohh.

  • lamira  (27.06.17 14:29:39)
Aynı sorun sebebiyle telefonumun anakartı değişti. Gerçi çekmeme aralığı benim anlık değildi, baya uçak modunda gibi, wi-fi dışında hiçbir şeyi kullanamıyordum. Yine de seninki de teknik servislik bence.

  • love my way  (27.06.17 15:03:33)
Cihazı yurtdışından mı aldın?

  • mr.goodcat  (27.06.17 15:20:12)