300-400 bin tl. arası yatırımlık daire nerden alınmalı?

İstanbul'da bu fiyatlar arasında ev alınabilecek, ilerde değerlenecek+güzel kira getirisi (1700-2000 tl) olan semt neresidir? Bi de nokta atışı site önerisi de yapabilirsiniz hatta bu daha süper olur. Teşekkürler.

duyuruda pek anlasamiyoruz seninle ama burada her zaman yazdim, bir kere daha yaziyorum bunu, türkiyeden ev mev almam.

yatirim icin ev alinmaz bunu gectim ama diyelim akliniza yatti, türkiye her an krizin olabilecek, ekonomik stabilitenin düsük oldugu ve bunlardan daha ciddi olarak deprem riski ve daha sonrasinda ekonomik krizin tetiklenebilecegi bir ülke.

ben salliyorum 400 binim olsa, bununla almanya ya da avusturyadan 30 metrekarelik ev alirdim, kira geliri 350-500€ arasinda bu evlerin. hem riski sifira yakin hem de düzenli euro geliri olur.

eger parayi biraz daha arttirabilirseniz 150-200 bin euro civarina cikabilirseniz aylik 800€ geliri olan evlere girebilirsiniz ama bu islerden biraz anliyor ve sansli olmak gerekli elbette.

bunlar disinda yatirimlik ev alinmaz dedigim gibi, arsa alinabilir ya da is kurulabilir. is kurmak oldukca riskli tabii ki.
  • kurnaz  (26.06.17 15:37:41 ~ 15:43:32)
Gayrimenkulcu ayağınıza geldi.

Şimdi sıkıntı şu ki, senin alacağın 300-400 bin TL lik daire asla 1700-2000 TL getirmez. İlerde de getirmez.

Ha bi 10-20 yıl sonra belki. Hem getirse ne olur? 10-20 yıl sonraki 1700TL den ne hayır gelir. O para bugünün 1000 TL si gibi, veya daha düşük.

Yani diyorum ki büyük oyna büyük kazan. Bu meblayı yükselt. Hem daha bilindik yerlerden ev almış olursun.

Bu parayla anca Beylikdüzü, Çekmeköy vs civarı maalesef. 1+1 gelir bi de
  • MaNOfTheYear  (26.06.17 15:42:22)
@kurnaz güzel diyorsun ama tanıdık falan lazım böyle işler için, avusturyada kimsemiz yok, ben o evi kiraya vermek istesem onu bile yapamam. İlgilenebilmek lazım böyle şeyler için. Seninle de bi anlaşmazlığımız yok genel olarak geçen gün biraz sinirlenmiş olabilirim de her gördüğümde off kurnaz mı bu demiyorum.

@manoftheyear abi istanbul'da yaşamıyorsun heralde, diyeceğim başka bi şey yok.
  • ekaterina  (26.06.17 15:45:17)
Istanbul'da yaşıyorum. Bu yüzden acımasızım.

  • MaNOfTheYear  (26.06.17 15:46:03)
Bu parayla Sisli gibi merkezi bir yerden bile daire bulunabilecegi bir sahibinden.com aramasiyla gorulebilir aslinda. ManOfTheYear gercek bir gayrimenkulcu olsa gerek, onlar gibi guzel ayak yapiyor.

Bence metrobus guzergahina veyahut gelecekte tamamlanacak metro guzergahlarina vs bakilabilir. Nokta atisi yapamasam da yardimci olur umarim.

Onun disinda deprem ve kriz konusunda kurnaz'a katiliyorum ama cozum onerisi veremiyorum.
  • yuzır  (26.06.17 15:50:36)
Yalovada al yilda yuzde otuz prim yapiyor evler.araplar deli gibi gayrimenkul aliyor yalovadan.

  • a r a m i s  (26.06.17 16:07:26)
ben olsam istanbulun gelişen ilçesi kadıköyün yanı olan maltepeden alırdım. chp lilik seviyesi olsun hayır oyları olsun kalitesi yüksek bi ilçe. küçükyalı taraflarından metroya yakın kentsel dönüşümle sıfırlanmış 0-5 yaş arası bi daire önerebilirim.

  • error522  (26.06.17 16:10:00)
@manoftheyear yuzır haklı, ayrıca bütçem 750 bin lira olsa kira beklentim de 3000-4000 olur. Maltepe'de yaşadım aslında ama orda e-5'in denize doğru olan tarafı güzel orda da yeni evler çok pahalı, arkadaşım 3 sene önce 375 bin liraya aldı. Şimdi baya artmıştır.

  • ekaterina  (26.06.17 16:19:48)
şu sıra emlak fiyatları düşüşe geçmeye meyilli gibi geliyo bana, illa alacaksam 1-2 sene sonra alırdım ben olsam

  • yuto  (26.06.17 16:47:02)
300-400 bin liraya 1700 tl kira nası olmuyor la? 400 bine siteden ev alırsın en kötü 2000 tl getirisi olur. bizim kiracılar 2000 veriyor.

  • xu  (26.06.17 16:53:12)
400 bin liralık evin kirası resmi olarak minimum 1667 lira olabiliyor. Burada birbirinizi yemeyin.

  • Lim5  (26.06.17 20:24:32)
tuzla aydınlı dan alınır

  • taylor durden  (30.06.17 16:09:50)