Özel hastane acilde para alınıyor mu?

Sb

Alıyor

  • coms  (25.06.17 11:51:38)
almıyor almamalı kanunen yasak vs diyenler olacaktır. Ancak benim gördüğüm çoğu hastane kitabına uydurup alıyor.

  • basond  (25.06.17 11:52:23)
Senin acil taniminla hastanenin acil tanimi farkli olabiliyor.

  • Traveller  (25.06.17 11:54:05)
almıyor. eğer acil adı altında tomografi, mr vs. çektirirseniz alıyorlar. 2 gün önce acildeydim. sadece tomografi parası aldılar.

  • kislar gecmez beresiz  (25.06.17 11:54:52)
gerçekten acilse almıyor. ama boğazın ağrıdığı için gidersen alır.

  • doxanikee  (25.06.17 11:58:44)
ambulansla gidersen almıyor, diğer türlü 35lira alıyor.

  • asuturias  (25.06.17 12:00:36)
206 lira aldılar bu nedir ya. Kanunda ne yazıyor?

  • monicapp  (25.06.17 12:06:49)
2 hafta önce annem evde karanlıkta düşüp kafasını kapının köşesine vurdu, kafadan kan fışkırır halde eve en yakın hastane olan Acibadem'e gittik '900 lira dikiş parası var' dediler, 'acil parasız değil mi kan fışkırıyor kafa yarık' dedik, 'acil hizmeti almak isterseniz ben kanı temizler, yarayı kapatırım ama tekrar açılır, dikiş atılması için dahiliye doktorunu cagiracagiz' dedi, o halde goz para mara görmediği için lanet ederek cagirttik. İnsanların durumundan faydalanarak alıyor orospu çocukları iste.

Habire vezne tarafından bağırti geliyor 'burada acil, 5 kuruş para vermem' diye, ama hastane de bildiği için işlemden önce paranın ödeneceğini teyidini alıyor, yoksa işlem yapmıyor. Daha önce de başımıza geldi, bimer'e bile şikayet ettik ama artık kimi kime şikayet ediyorsun..
  • orange coffee  (25.06.17 12:07:31 ~ 12:09:34)
anayasayı bilmem de doğanın kanununda "paran veyahut özel sağlık sigortan varsa düşünmene gerek yok" yazıyor.

  • kislar gecmez beresiz  (25.06.17 12:09:27)
Orange coffeenin dedigi gibi durumlarda kesinlikle para almaması lazım ben kapatır gecerim dikiş icin dahiliyeci cagircam nedir ya. Dikis icin dahiliyeci cagrildigi nerde gorulmus pesini birakmayin il saglik mudurlugune sikayet edin.

  • pastörizesüt  (25.06.17 12:17:01)
Ambulanslık yoğun bakımlık bir durum yoksa ne bileyim kucağında ölmek üzere biriyle koşarak acilden girmediysen illa ki alıyorlar canları ne kadar almak isterse.

  • apartman teyze  (25.06.17 12:17:09)
Bal gibi de alıyor. Gidenler zaten hikayelerini anlatmış. Özel hastaneye arkadaşın da dediği gibi paran ve özel sağlık sigortan yoksa, yakınlarda devlet hastanesi bulunduğu sürece mümkün oldukça gitmeyeceksin.

Açıkçası benim özel sağlık sigortam olmasına rağmen bana bile ücret çıkarırlar diye gitmiyorum.. Devlet hastanesi özellikle acil de çok başarılı. Gerekli müdahale ne ise yapıyorlar, az sıra beklesen de sonuç alıyorsun.

Yine de Allah kimseyi hastanelere düşürmesin.
  • st curse  (25.06.17 12:19:33)
Normal muayene 40₺ olur, yapılan serum ve ilaçlar için kendi belirlediği fiyatı alırlar.

  • Erensq06  (25.06.17 13:07:09)
Almaları "normal" çünkü halk herşeyin özeline ve ona para vermeye bayılıyor :)

  • christopher nolan  (25.06.17 14:41:51 ~ 14:43:06)
eğer sarı veya kırmızı alana alındıysanız 5 kuruş para alamazlar. almaya çalışırlar orası ayrı, ama salak değilseniz alamazlar. ayrıntılı fatura istiyorum dediğiniz an peki indirim yapalım derler, onu da kabul etmezsen elini kolunu sallayarak çıkarsın kimse bi bok yapamaz.

dikiş için de ücret alamazlar. ayrıca acilden sevk yapılan ve tıbbi müdahale veya kontrol için gerekli olan bütün tahliller görüntülemeler de tamamen ücretsizdir.
  • loser blueser  (25.06.17 15:12:17)
Eşim elini kesti dikiş atıldı almadılar. Yasal olarak almamaları gerek diye biliyorum

  • delicevat  (26.06.17 00:53:03)
serum verdiler, kan tahlili 206 tl. ancak çıkarken tepki gösterince 50 tl yi fazla almısız onu geri vereceğiz dediler.

  • monicapp  (28.06.17 23:44:32)