menemen soğansız olur mu?

iftara menemen+cacık yapayım dedim. yotube'den birkaç tarif bakayım dedim. rastgele açtığım iki tarifte de menemeni soğansız yaptılar. şimdi sorarım size;

1- abi soğansız menemen olur mu?
2-menemeni soğanlı mı seversiniz,soğansız mı?

Olmaz, olmamalı.

  • pastörizesüt  (23.06.17 14:15:30)
Soğansız da yapıyorlar. Ama bence o menemen olmuyor, domatesli yumurta oluyor.

  • aquarium  (23.06.17 14:16:21)
1 yapan var. onu da gömüyorum, öbürünü de gömüyorum.
2 sorgusuz gömüyorum.

  • cay koy geliyorum  (23.06.17 14:18:55)
30 yaşında menemen yemeği başarabilen 30 yaşındaki bir birey olarak menemene soğan koyulduğunu yeni öğrendim. gerçi ben yumurtanının beyazınıda koymuyorum tereyağ,biber, domates,karabiber,pulbiber,yumurta sarısı

  • prezarlatif  (23.06.17 14:19:02 ~ 14:19:20)
ben menemende soğanı sevmiyorum, seven olabilir o ayrı.

  • asuturias  (23.06.17 14:21:23)
o da bir şey mi ben yumurta koymuyorum, ama soğan güzel oluyor.

  • ofelia  (23.06.17 14:32:54)
menemen'de iki şeyi çok yadırgarım. biri soğanı, biri de domatesin kabuklarını soyanı. soğan oldu mu veya domateslerin kabukları soyuldu mu ben sevemiyorum o menemeni.

  • olkol  (23.06.17 14:36:04)
Sogansiz olur. Kahvaltı niyetine yedigin şeye sogan konur mu hiç

  • all girls dream  (23.06.17 14:42:54)
menemende soğan mı olur ya tabiki soğansız.

  • sta  (23.06.17 14:44:25)
menemende soğan ne olaki??

  • cursor  (23.06.17 14:45:29)
1- Olmaz
2- Soğanlı

  • i m cool with that  (23.06.17 14:51:47)
1-) Olur
2-) Tabii ki soğansız!

  • nawar  (23.06.17 14:54:44)
geçen seneye kadar soğanlı menemen diye bir şeyin varlığından bile haberdar değildim. bunu üzerine derin araştırmalara girdim ve anladığım kadarıyla orijinal menemen... diye bişey yokmuş, yöreye göre soğan koyan da varmış koymayan da. zaten domatesi biberi ateşte çevirmek neandertalin bile aklına gelebilecek bir şey, bir kişi yapmıyor ki "orijinal tarif" diye bişey olsun.

enteresan olan şu, soğanlı yenen bölgede soğansızına rastlanmıyor, soğansız yenen yerde soğanlısına. bu yüzden o izole ortamda yetişenler için diğer türlüsü menemene şirk koşmak gibi oluyor.

ben hiç yemedim bile soğanlı, o yüzden öylesini beynim inkar ediyor. ama güzel yapan biyerde denk gelirsem yiycem.
  • baba jo  (23.06.17 15:01:00)
Soğan koyunca karnıyarık harcı oluyor o.

  • angelus  (23.06.17 15:07:17)
ya bu menemen meselesindeki faşizan kavgalara bayılıyorum. akp-laiklik kavgası gibi resmen, orta nokta bulunması mümkün değil. soğanlı seven biri olarak ben de kavgaya "menemen soğansız olur diyen namussuzdur, şerefsizdir" diyerek dalıyorum izninizle.

bir de benim merak ettiğim başka bir husus var. menemeni kahvaltı olarak mı görüyorsunuz yoksa yemek mi?
  • nrmnm  (23.06.17 15:17:50)
kahvaltı için soğansız, akşam yemeği içinse soğanlı.

  • hosein  (23.06.17 16:00:45)
1. Abi, soğanlı menemen mi olur?
2. Bkz. 1.

  • devilred  (23.06.17 16:07:45)
1-bizim ailede soğansız yapılıyor

2-iki türlü de severim
  • neseranni  (23.06.17 16:14:50)
1- Olur.
2- Yumurtasız olduğu müddetçe fark etmez.

  • pike  (23.06.17 16:16:23)
  • yuvarlanantencereninkapagi  (23.06.17 16:34:43)
Soğansız ve yağsız yaparım. Soğanlıysa yiyemiyorum.
Bu zamana kadar herkes beğendi, yağsız olduğunu da anlamadılar :)

  • megalomaniac  (23.06.17 16:48:45)
1-menemen soğansız olmaz. normalde yemekte pişmiş spğan sevmem ama menemende soğana bayılırım. eğer menemeni kahvaltılık olarak yiyeceksen soğan koymayabilirsin ama öğle ya da akşam yemeğinde tüketeceksen soğansız olmaz

2-menemeni soğanlı severim

annem çocukluğumuzdan beri soğanlı yapar, damak tadım öyle alışmış ben de imkanım varsa soğanlı yapar ve severim kahvaltıda bile. ama imkanım yoksa soğansız da yapıp yerim ama soğansız eksik ve yavan geliyor bana.
  • limoncello  (23.06.17 17:37:24 ~ 17:40:59)
soganı ilk defa duydum

  • mirty  (23.06.17 17:39:15)
bunun kavgası düzenli olarak dönüyor internette. bizim evde menemeni babam yapar, o da soğanlı yapar. ben soğanlı yapıldığını hiç duymayanlara çok şaşırıyorum mesela. babam yumurta bile koymaz ya da çok az koyar ama soğan koyar mutlaka.

1- soğanlı
2- menemen çok sevmem ama soğanlı
  • nundu  (23.06.17 18:05:39)
sabah soğansız
akşam soğanlı

  • dedim dedim de kime dedim  (23.06.17 18:07:59)
iki türlü de olur. ben sabah yiyeceksem soğansız, akşam yiyeceksem soğanlı yaparım.

  • muslugubozukhayrat  (23.06.17 18:08:51)
1-soğan yoksa ve illa da menemen yenmek isteniyorsa olur. ben soğanlı tercih eder ve yaparım ama yiyecek olarak soğansız menemen önüme gelirse onu da yerim.

2-soğanlı severim, çünkü bizim ailede soğanlı yapılır. hatta ben yaparken bazen sucuk ve kaşar da ekliyorum.
  • nesenbilneben  (23.06.17 18:40:27)
bu konu, bir çeşit 'Sirke-limon" açmazı gibidir :)
www.youtube.com

  • olivia  (23.06.17 19:57:01)