Şeytanla anlaşma imzalamak

Bugün gelse ve size :

-Bu anlaşmadan sonra çok rahat yaşayacaksın, sıkıntı çekmeyeceksin ama asla bir aileye sahip olamayacaksın, ya da çocuğun olmayacak. Yalnız öleceksin.

dese,

Tepkiniz ne olurdu?

ustune holoskoyu da veririm

  • partizan  (22.06.17 20:05:43)
canıma minnet derim. aile ve çocuk gibi şeylerin sıkıntıdan, dert tasadan başka getirdiği ne var ki? yalnız yaşamak gibisi yok.

  • rotten head  (22.06.17 20:05:54)
çok farazî olmuş. ben kabul ederim. istersen daha zorlu seçenekler vereyim sana.

  • i drive the hearse  (22.06.17 20:06:25)
Hepimiz yalnız ölüyoruz gibi klişelere hiç bulaşmadan ben kabul etmem diyorum. İstediğim hayat öyle bir hayat değil.

  • devilred  (22.06.17 20:09:07)
Havada karada güle oynaya kabul ederim. Aile kurmak gibi bir planım yok zira.

  • i m cool with that  (22.06.17 20:25:53)
Şeytana güvenmiyorum.

  • megalomaniac  (22.06.17 20:28:55)
aile olmaktan kasit nedir? aile olmadan sevgilim, iliskilerim falan olacaksa kabul ederim. komple yapayalniz bir hayat vaat ediliyorsa kabul etmem

  • duru arsnova  (22.06.17 20:29:11)
Seytan varsa cehennem de var demektir, surda siksan 50-60 yil, hadi 100 yasarsin, onu iyi yasayip ebedi ceza iskenceye razi olmak sacma degil mi? Seytanla anlasma yapana kim bilir naparlar orda. Direk imana gelir oruca baslardim, on vakit namaz kilardim.

  • beriberi  (22.06.17 20:29:46)
Bunu fantazi boyutunda düşünmeye gerek yok, zaten hergün olan sıradan birşey. Her birimiz işimize geleni tercih ettiğimiz için irili ufaklı, yüzlerce, binlerce yanlış iş yaptığımızda farklı birşey mi oluyor? Nereden baktığımıza göre adını farklı koyabiliriz sadece.

  • mikro patlama  (22.06.17 20:50:12)
çok ucu açık bir anlaşma. çok rahat yaşayacaksın, sıkıntı çekmeyeceksin derken orta direk memur yapacaksa kalsın. bir buffet, bir gates, bir zuckerberg, bir rockefeller kadar zengin ama bir instagram gezgini gibi işten uzak yatarak yaşayacaksam ve de "yalnız ölmek"ten kasıt evlenmemek ve çocuk sahibi olmamak ise kendi kanımla imzalarım garanti olsun diye.

  • nawar  (22.06.17 20:58:31)
Kabul etmem. Alınırım da. Şeytanın benim ailemle ne işi var? ruhu istemiyor muydu o? neden ruhumu istemedin, sen benim ruhumı beğenmiyor musun derim.

  • whysoweird  (22.06.17 21:22:18)
Şeytan benimle anlaşma yapmaya çalıştığına göre doğru yoldayım derim.

  • elikası  (22.06.17 22:07:24)
Bsg derim.

  • [GODDARD]  (22.06.17 22:26:34)
Bunun için anlaşmaya gerek yok, çoğu insanı bekleyebilecek bir şey. Ben aileyi daha önemsiyorum .3 günlük dünya bari sevdiğimiz insanlarla aile olabilelim .

  • cabiday  (22.06.17 22:31:07)
Kabul. Net.

Ancak üstte şeytana güvenmiyorum denmiş. Haklı! :D
  • tuzumkuru  (22.06.17 22:52:45)
jileti alayım derim. koca anlaşma kalemle mi yapılırmış.

  • rhan  (22.06.17 23:24:55)
Allah versin canım der devam ederim

  • klar  (22.06.17 23:36:46)
İmzalamam ama aileden feragat edemeyeceğim ya da onu bunu rahat yaşamanın önünde tuttuğum için değil. Hayat benim hayatım ve elde ettiğim şeyler benim için çok değerli. Herhangi bir şey için kendimi parçalamak ya da zorla güzellik oldurmak istemiyorum ama hayat benim hayatım. Birinin anlaşmasıyla değil, istediğim gibi şekillendirmek istiyorum sonucu ne olursa olsun. Ham bir başarının içini doldurmamam, bir şeyi aldıysam arkasında temelim olmalı. Yanlış bir şey yaptıysam da sonuçlarına kaylanayım. Sonuçta hem rahat yaşamayıp hem yalnız da ölebilirim, neden olmasın da; geriye döndüğümde 'Bu benim hayatımdı' diyeyim, 'I did it my way' diyeyim. Destek ve yardım güzel şeyler ama torpil, büyü, vb. istemem. Benim canım cennet, cehennem istemiyor; benim canım dünyayı keşfetmek istiyor.

  • aychovsky  (22.06.17 23:54:25 ~ 23:56:16)
WP

odanin icerisindeki sicak hava cami olmayan bir pencereden esen rüzgarla dagildi, methuselah ilk doganlardandi, kendisi gibi dogan gruptaki diger cocuklarla beraber bir adada yasiyorlardi artik. bir kac sene önce bazi anlasma sahipleri yenidoganlari öldürmeye baslamisti ve bundan dolayi artik beraber yasiyorlardi.

bu karari vermelerine yardim eden methuselah'in babasi ise bu grubu bir arada tutmaya calisiyordu, kendilerine yeni nesil adini vermislerdi. onlara yardim eden anlasma sahipleri insanligin soyunun tükenmemesi icin ellerinden geleni yapiyorlardi. bir süredir adaya disaridan ziyaretci kabul edip hem onlarin sinirsiz imkanlari ile ihtiyaclarini temin ediyorlardi hem de siginakla ile beraber bir ambar insa ediyorlardi. bu ambar ise gelecklerine acilan bir kapi olacakti.

kabul edilen ziyaretciler anakarada büyük bir loto ile seciliyordu, insanlik tarihinin en büyük lotosu olan adaya ziyaret bileti cekilisine her sene 3 milyardan fazla kisi katiliyordu. toplamda ise sadece 200 kisilik bir grup adaya gitmeye hak kazaniyordu.

ada disinda kac yenidogan oldugunu bilmeselerde adanin nüfusunun bir kac kati oldugunu düsünüyordu methuselah'in babasi. fakat her grup kendileri kadar birlesmeye yanasmiyordu. hatta ilk yillarda aralarindan birinin ölümüne bile neden olmustu bu yakinlasmalar.
  • kurnaz  (23.06.17 00:34:20)
Ahiret hayatında sıkıntı çıkarabilir gibi geliyor böyle bi anlaşma. O yüzden kabul etmem.:p

  • ahada nick  (23.06.17 04:29:15)
Yok kardeş derim

  • mutlusismankedi2015  (23.06.17 19:22:16)
Ben buna yakın bir anlaşma imzalamış olabilirim...

  • burka  (23.06.17 20:09:50)
pazarlık yapardım, çocuğum olsun ama gay olsun gibisinden bir teklifi kabul ettirmeye çalışırdım

  • docrivers  (23.06.17 20:29:12)