satış elamanı satış mühendisleri ehliyet kaptırırsa ne olur

satış elemanı da mühendis olmayabilir işte başka firmaların araçla satış yapan adamları.

ehliyet nasıl kaptırılır? alkolluyken araç kullanmak falan işte.

ne oluyor iş akitleri fesih mi ediliyor?

naptın da bunu soruyon?

  • hosein  (21.06.17 16:17:02)
bir şey yapmam için önce ehliyet sahibi olmam gerek:)

hep görüyorum da aklıma takıldı. o işi yapanlardan da vardır, o işi yaptırtan adamlardan da vardır burada.
  • blue eyes white dragon  (21.06.17 16:25:47)
şirket arabasını alkollü kullanırsan sıkıntı.
%90 patron kovar haklı fesih sebebidir bir de çıkan masrafı adamdan keser
%10 eleman iyiyse patron kulağını çeker şirket içi çalıştırır masrafı keser.
  • kingcyrax  (21.06.17 16:30:47)
bu tarz çalışanlar zaten (bazı şirketlerde) belirli periyotlarla ehliyetlerini çalıştıkları şirkete ibraz ediyorlar, "aha bak kaptırmadım ehliyetim var" diye.

sözleşmeye göre haklı fesih sebebidir.
düşünsene greyder operatörü alıyorsun, adam herhangi bir sebepten dolayı greyder kullanamaz cezası filan alıyor.
  • teritori  (21.06.17 17:40:19)
Hepsi çevremde yaşandı

1) Söyleyip işten atılırsın
2) Söyleyip gururuna yediremeyip istifanı verirsin, ehliyetini geri alınca seni işe geri alırlar
3) Üst kademelerdeysen şöför tahsis ederler
4) Salağa yatarsın, kurallara uyarsın, gece araba kullanmazsın. Ama şu dönemde yemez, şehirlerarası gidip geliyorsan rutin kontroller de oluyor.
5) Söylersin, dikkatli kullan derler
6) Söylersin seni başka göreve çekerler
  • kimlanbu  (21.06.17 19:18:32)
işten atılırsın çok net.

yıllardır satıştayım, şirket aracı kullanıyorum hiç alkollü araç kullanmadım kullanmamda.
  • sarlatan  (21.06.17 19:53:42)