Starbucks ölücüsü

Şöyle bir entry gördüm sözlükte:

"Bir arkadaş her starbucksa gidişinde sade filtre kahve alır 3-5 yudum içtikten sonra gidip ben sütlü istemiştim der ve üstüne sütünü ekletir böylece aynı paraya hem sütlü hem de sade kahve içmiş oluyormuş kendisi."

Sizce böyle bi olay mümkün mü? Yoksa partal mı?

Zaman ve enerji israfı

  • all girls dream  (19.06.17 18:31:02)
sutu zaten kendiniz sonra ekleyemiyor musunuz? sut filan oluyo pecetelerin oldugu yerde.

  • hahano  (19.06.17 18:31:39)
Süt zaten self servis starbucksta. En azından benim yaşadığım yerde böyle.

  • kurnaz  (19.06.17 18:33:07)
valla sütlü istemiştim demesine gerek yok, üzerine sonra da isterse eklerler zaten.

  • cursor  (19.06.17 18:34:33)
sütlü filtre kahvenin fiyatı da aynı zaten, sütten para alan bizimkiler sadece...

  • hosein  (19.06.17 18:36:18)
O basliktaki cimrilik hikayelerini okuyunca hayattan sogudum.Milyonluk adamlarin yasantilarina bak.Cevap evet süt zaten ekleniyor,dogru gibi gelmedi.

  • basubadelmevt  (19.06.17 18:36:58)
starbucksta sen bu içeceği beğenmedim aynı ayarda başka bir içecek alabilir miyim desen bile yaparlar. bunu ben orada çalışırken eğitimde hep söylüyorlardı. kahveyi beğenmedin mi ver iki dakika sonra yenisini al. çalışanların cebinden çıkmadığı için umurlarında olmaz zaten, kaldı ki mağaza müdürü bile umursamaz direkt verir.

bunu suistimal etmek sizin iğrençliğinize kalmış orası ayrı.
  • bohr atom modeli  (19.06.17 18:50:46 ~ 18:51:17)
sütlü ve sütsüz filtre kahve arasında fiyat farkı olmadığından arkadaşınızı zarara sokan bir durumdur. netice de masa ile kasa arasında gereksiz bir gidiş geliş daha yaptığı için extra bir enerji harcar.

ayrıca hangi zevksiz önce sütsüz hemen sonra sütlü kahve içer o da ayrı mesele :)
  • helenart  (19.06.17 18:51:58)
Ekstra ücret kesilen sütlerden iciyor olabilir mi? Mesela hindistancevizi sütü vs.? Öyle ise mümkün anlatilan.

  • buf-e kür  (19.06.17 19:07:10 ~ 19:07:24)
o arkadaşla ilişiğini kes bildiğin hırsız.

  • jamswety  (19.06.17 19:20:29)
Açıklamaya gerek yok hırsızlık.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (19.06.17 20:35:08)
kahvesi bittikten sonra "bugün kahve kötüydü yalnız" falan dese bir tane daha ikram ederler zaten. birini sade birini sütlü bile alabilir, bir sıkıntı olmaz.

insan gibi davranan firma görmeye alışık değil galiba o arkadaş, görünce sapıtması normal.
  • babilbaligi  (20.06.17 11:43:01)
Arkadaşınız bunu çok matah bişeymiş gibi anlatmıyordur umarım. Mağazadan kıyafet alıp günlerce giyip sonra beğenmedim deyip iade etmekten farkı yok. Yanlış

  • insomnia  (20.06.17 13:07:19)