Bu akrep öldürür mü?

Gençler resimdeki akrep şu an evde duruyor. Napcam bu şerefsize :)

Üstüne kavanoz kapat. Hava atarsın millete akrep besliyorum diye.

  • freetakilir  (17.06.17 01:30:10)
ne yapacağına karar verene kadar bir havlu veya yer bezini lavaboda iyice ıslat ve şıp şıp su damlar şekilde, sıkmadan akrebin üzerine at ki kaçmasın. gözden kaybedersen daha korkunç. her yerde ara dur..

  • locco  (17.06.17 01:31:17)
Vala kaldım öyle, süpürgeyle çeksem mi?

  • mcmanus  (17.06.17 01:35:28)
@freetakilir ın dediği gibi kavanoza kapatıp sabah sizden uzak bir yeşilliğe salın.

  • retronology  (17.06.17 01:36:56)
yanına bi sigara pakedi falan koyup fotosunu çeker misin tekrar. büyüklüğünü merak ettim.

  • sanrı  (17.06.17 01:37:41)
abi birbirinizi öldürmeyin.

hayvanı bi şekilde toprağa salmak lazım.
  • güneyli çocuk  (17.06.17 01:38:40)
yuh kadıköyde akrep ne arıyor arkadaş o.O havluyla çembere al sonra bulmak zor. bide ailesinden başka biri var mı ona bak bence

  • ManikD  (17.06.17 01:40:14)
akrepler çift takiliyo benim bildiğim ona bir bak internetten bence

  • berginyonbaenre  (17.06.17 01:41:04)
Üstüne sert bir cisimle vur, romantizme gerek yok.

  • apolitikherif  (17.06.17 01:56:23)
Ona bir daha kişisel yaşam alanına girmemesini söyle.

Korkunç duruyor valla bence kimsenin evine girmesin öldür gitsin.
  • uyusam iyi olur  (17.06.17 02:08:12)
Yaşatır

  • EXXE01  (17.06.17 02:11:00)
Türkiye'de, mardin ve çevresindeki bir akrep türü hariç, zehirli akrep yok.

yani zehirli akrep yok derken, vücudun baş edemeyeceği kadar güçlü zehiri olan akrep yok.

istanbul'daki akreplerin sokması da arı sokması gibi bir etki yapar sadece.
  • nuri  (17.06.17 02:11:08)
Üstüne vursanız yere atlar ve hızlı bi şekilde yürümeye hatta koşmaya başlar, öldürmek çok zor. Kabuğu inanılmaz sert. Ayağı kuyruğu falan kopsa da ölmüyor, ki parçalara ayırmak da aşırı zor. Ne yaparsınız bilmiyorum ama öyle bırakmayın. Kavanoz kapatmak mantıklı olabilir. Zehirsiz diyenlere de aldırmayın, ilk vakıanın siz olmayacağını nerden bilebiliriz?

  • megalomaniac  (17.06.17 02:31:23)
şimdi burası 3 katlı bi yer. alt 2 kat işyeri..

alt kata ndim birşey bakmaya, buakrebi gördüm. Bi kavanoz ve vileda sopası aldım, ölü gibi duruyordu hayvan. hesapta süpürgelikten biraz sıyırıp kavanozu üstüne kapatacaktım. Vileda sopasıyla dokunmamla tüm kıskaçlarını açıp bana doğru yürümesi ürkütücüydü :)) sonra kapının arkasına girdi ve o odada kayboldu. Alt katın dış çelik kapısını komple kapattım. Yarın binayı tamamen ilaçlatmayı düşünüyorum. Evde de olma ihtimalinden dolayı çok canım sıkıldı..
  • mcmanus  (17.06.17 02:51:12)
Aman nasil minnossunuz gelen onerilere bak. Bence de kavanozun dibine pamuk ser ki gece akrep uyurken yatak görevi görsün. Biraz da yem koy kiyamam acikmistir o. Yarin da guzel bir yuvaya sahiplendirmek icin ilan acarsin <3

Vur tepesine öldür ya. Anneannem anlatmisti, takunyayla öldürmüs evlerinde cikan bi akrebi. Cok sert bir cisimle cok hizli vurursan kacamaz bence.
  • duru arsnova  (17.06.17 04:18:30)