Böyle bir dolandırıclık yöntemi var mı?

selam arkadaşlar.

uzun süredir işyerimize internet beklyiorduk, yanı başımızda fiber santral olmasına rağmen. ama bin tane başvurumuza rağmen internet port yetersizliğinden gelmiyordu.

bugün işyerine türk telekomdan birisi geldi, boynunda türk telekoma ait bir yaka kartı vardı. kart numarasını incelemedim.

türk telekomdan geldiğini söyledi, elinde model falan vardı.
türk telekoma ait modem teslim tutanağı tarzı şeyler tutuyordu ve fibere aktarmamızı tamamlayacaktı.
ancak modem ücreti vs. gibi şeyler için 375tl istedi.

vermedik ve o kadar güvenmedim de niyeyse. aslında bir eksikliği de yok gibi gözüküyordu.
belgeyi imzaladık ancak peşin ücret isteyince vermedik.

böyle bir dolandırıcılık türü var mı?
yoksa boşyerek uruntu mu yaptık?

iyi yapmışsınız, fatura ile tahsil edilir böyle şeyler

  • hosein  (14.06.17 17:33:20)
peki gerçekten bu tür bir dolandırcılık yöntemi var mı? gerçek miydi dolandırcı mıydı? bunun ayrımını nasıl yapablirdik?

  • whatdreamsnevercome  (14.06.17 17:33:36)
ttnet'i arayarak?

  • manuel mandalina  (14.06.17 17:36:48)
Müşteri hizmetlerini arayınca adres veriyorsunuz size bölgenizde fiber var mı, alt yapı çalışması var mı söylüyorlar. Geçen ay ttnet ve superonline'ı arayıp bilgi aldım bu konuda (iş hanına fiber kablo geldi ama kime ait olduğu belli değildi)

Bugüne kadar hiçbir zaman ücret talep etmediler, sadece kablo yenilenecekse vs, servis onun parasını alır o kadar.

Geri kalan her şey faturaya yansıtılır ve peşin olarak da yansıtılmaz, taahhüt alıp faturana yayarlar o ücretleri.

%99 dolandırıcılık, bugüne kadar boynunda kimlik kartıyla gelen görevli görmedim, en fazla üstünde şirket logolu tulum, gömlek vs gördüm en fazla.
  • kimlanbu  (14.06.17 18:12:44)