depremli soru

gökyüzünün rengi orda da garip mi? ülkenin bilimum yerlerinde yılanlar meydana çıkmış sanırım. böyle şeyler sizi de korkutmuyor mu?

kocaeli'deyim, burada her şey normal. ben yanlış hatırlamıyorsam eğer şöyle bir şey okumuştum: deniyordu ki, istanbul'u çok büyük bir deprem vuracak. bu bilimsel bir gerçek, fay hareketleriyle açıklanabilecek bir şey. AMA küçük depremlerle fay hattının enerjisi azalabilir. ne kadar doğrudur bilmiyorum, okuduğum bu anlama mı geliyordu ondan da emin değilim ama eklemek istedim. eğer böyle bir şey varsa bence bu deprem korkutmak yerine rahatlatmalı insanları.

  • der meister  (12.06.17 21:50:47)
İzmirde hava resmen sepya.

  • veritaslibertas  (12.06.17 21:57:34)
havayı bilmiyorum da burada hayvanlar tuhaf sesler çıkarıyor. benim evham kaynaklı odaklanmamdan da olabilir.

  • kislar gecmez beresiz  (12.06.17 22:19:55)
Manisanın steplerinde gökyüzü turuncuydu güneş batarken.

  • [GODDARD]  (12.06.17 22:20:29)
Beni şu an korkutmuyor çünkü İstanbul'da zaten her an her şey olabilir. Kuzey Anadolu ile Batı Anadolu Fay hattının karakterleri farklı. Kuzey Anadolu Fay hattında öncül deprem olabilir de olmayabilir de, ortada hiçbir şey yokken 9 şiddetinde deprem de olabilir. Ancak Batı Anadolu fay hattında öncül depremler oluyor, en net örneği geçmişte Dinar Depreminde olmuş. Bir kaç gün öncesinde küçük depremler ile başlıyor ve şiddeti en son artarak vurucu deprem ortaya çıkabiliyor. Bu fay hattının karakteristik özelliği bu, İzmir'de yaşasam her sarsıntıya korkardım dolasıyla ama en azından kurtulma şansım da yükselirdi burada tamamen şansa yaşar durumdayız. Geçen haftalarda da bu bölgede sürekli depremler oluyordu yanlış hatırlamıyorsam.

  • neferkitty  (12.06.17 22:27:50 ~ 22:33:12)
Izmir'deyim hic bi halt yok.

  • rayde  (12.06.17 22:35:02)
Yılanlar edirnede de çıkmış. Gokyuzu rengine birazdan bakıcam ama genel olarak korkuyorum.

  • turk kizi  (12.06.17 22:38:03)
hayır. hurafelere inanmıyorum.

  • Apocalypse  (13.06.17 00:09:50)