yüksek lisans - odtü - information systems

Merhaba arkadaşlar.

Odtü 'de Bilişim sistemlerinde yüksek lisans yapmak istiyorum ama, bu konuda bir bilgisi olan var mı?

Akademik kariyer için, yurt dışına doktoraya gitmeden önce iyi hazırlık olur zannediyorum ama(evlilik belki, öğrencilik hayatı güzel vs...)

Bu arada endüstri mühendisiyim, bu sene bitiriyorum. endüstri üzerine yüksek lisans yapmak istemememin de sebebi, olur da akademik kariyerden cayarsam iş hayatına bilişim yüksek lisansında kazandığım bilgileri endüstri yüksek lisansından kazandığım bilgilere göre daha kolay adapte yansıtabilecek olmama inanmam. zor ama olur.

roman yazdım, bir bileniniz var mı, odtü' de bu bölüm nasıldır? yüksek lisans
nasıldır?

şimdiden teşekkür ederim dostlar...

merhaba,
ben gerci bilişsel bilimlerde master yapıyorum ama. bilişim sistemleri baya güzel ve iş hayatına atılacak olursan sana yararlı olacak bir program.
odtüde yüksek lisans konusu ise aynı enstitüde olduğum icin söyleyebilirim ki cok kolay değil. senden yapmanı beklenenler gayet fazla ama gözlemlediğim kadarıyla IS'de master yapanların cogu calısan insanlar ve bi şekilde becerebiliyorlar bu işi. mesela dönemde 2 ders alırsın kalmadan paşa paşa bitirirsin.
daha ayrıntılı sorun olursa IS asistanlarında birine mail atabilirsin. yardımcı olurlar diye düşünüyorum. ya da gel bölüme hocalarla öğrencilerle yüzyüze görüş bu konuda hocalarda konuşmaya çok açıktırlar.
kolay gelsin.
  • turuncubalik  (15.01.10 19:01:11)