7 mm böbrek taşı kirdilir mi düşmesi mi beklenir

Bir doktor kirdir öbürü kirdirma dedi ikilemde kaldım. Kirdirmakta pahali...bilemedim.

valla bana söylenen 4-5 mm arası kendiliğinden düşebilir üstü zor şeklindeydi. en az 5 doktor aynısını dedi. bana da insan anatomisini düşününce mantıklı geldi zaten.

bendeki 4 mm idi, kendi düşmedi.
  • kurnaz  (08.06.17 00:32:11 ~ 00:32:49)
Ben 4 mm düşürdüm. Ama 7 ilk kez olacak

  • all girls dream  (08.06.17 00:33:17)
4 ve 5 mm iki tane kırdırmıştım. Baska carem kalmamisti artik. 4 üzerindekilerin kendiliginden dusmesi cok zor diye biliyorum ben de. Kırdırmak yaptigim en dogru seydi.

  • aquarium  (08.06.17 00:34:25)
@all

işte ilk olmayabilir hocam. düşmeyebilir. sıkı kontrol ettirin eğer doğal yollara bırakacaksanız. bence operasyon ya da kırdırma deneyin çok gecikmeden.
  • kurnaz  (08.06.17 00:35:40)
yogunlugunu olcmuslerdir eger cok yogunsa kirilmiyo zaten kirma islemi de bobrege az da olsa zarar veren bi islem. Tavsiyem operasyon. Ben yaptirdim kurtuldum.

  • rentts  (08.06.17 00:42:22)
Rents

  • all girls dream  (08.06.17 00:43:43)
Operesyon dediğin nedir

  • all girls dream  (08.06.17 00:44:19)
rowatinex in taşı erittiğine dair rivayetler var. Hali hazırda ben de tekrar kullanmaya başladım. Araştırın.

  • o kadar da degil aga  (08.06.17 09:25:39)
5 mm'ye kadar taş kırmaya girilmiyor, onun üstünde taş kırılıyor.

burada tek etmen kalınlık değil tabii ki:
1- şekli nasıl, ince uzunsa düşmesi çok daha kolay
2- kanalda mı böbreğin içinde mi?
3- kanalda ise kanalı tamamen tıkayıp böbreklerine zarar veriyor mu?

özellikle 3. madde önemli, kanalı tıkıyorsa kesin kırdır, yok taş ince uzun ve tıkamıyorsa fazla, kırdırmaya uğraşma, kendi düşer.
  • hosein  (08.06.17 09:48:21)