avrupada nasıl şehir değiştirelim

arkadaşımla bir hafta avrupaya çıkacağız. ülke fransa. gezilerimizi nasıl yapalım diye düşünüyoruz.

interrail bileti alıp trenle (bunda hızlı trenlere rezervasyon olayı varmış. regional trenler çok mu yavaştır, hızları nasıldır deneyimleyen var mı?)

araç kiralayarak (kişi başı ne kadara gelir kestiremiyoruz sigortası, yakıtı vb. yine tecrübe lazım)

otobüsle (ouibus)

rynair

  • veritaslibertas  (07.06.17 22:06:14)
otobüs: eurolines, flixbus

uçak: rynair,easyjet

alternatif: blablacar
  • qazaqwsx  (07.06.17 22:09:28)
Araba icin websitelerine bakin, fiyat cikiyor.

  • kuehles blondes  (07.06.17 22:15:12)
tecrübe odaklı bir şey söyleyebilecek yok mu? mesela araç sitelerine girip bakıyorum ama 100 dolar dediği şey sigorta ve yakıtıyla ne kadara mal olur kestiremiyorum.

  • antikadimag  (07.06.17 22:19:00)
Açılın tecrübe konuşuyor
Şimdii trenlerde tgv var fransanın hızlı treni oldukça hızlı ve pahalıdır bileti ne kadar erken alırsanız o kadar ucuz olur. Bölgesel trenler ise nispeten ucuz olmakla birlikte size çok zaman kaybettirebilir. Sncf'in sitesinden fiyat ve süreleri görebilirsiniz.
Otobüs trene göre çok ucuz. Ama süreden yine kaybediyorsunuz. Şöyle anlatayım dijon - paris için tren süre/fiyat 1.5saat/52euro iken otobüs 4saat/15euro. Ha hangi otobüs? Ouibusun bazı otobüsleri koltuk aralıları çok geniş dolayısıyla ćok rahat ama bazıları flixbus ise ortalama bir frima çok ucuz ve pratiktir.
Tavsiyem goeuro.com gibi sitelerden takip ederek tren otobüs beraber kullanın hangisi uygun olursa. Flixbus'ı da ouibus'ı da trenleri de defalarca kullandım. Hepsi de iyidir. Trenlerde tahmin edersiniz ki öngörülebilirlik daha fazla gecikme vs. neredeyse hiç olmaz. Otobisler de ucuzdur işte
en.voyages-sncf.com
flixbus.com
ouibus.com
  • but that was just a dream  (08.06.17 00:55:04)
interrail mükemmel bir deneyim oluyor. rezervasyon olayi da atta deve degil. 5-10 euro rezervasyon ücreti de ödeyiverin siz de.

  • ingenieur und musiker  (08.06.17 01:16:24)