Oruç ve fazla mesai

Bugün saat 16:45 de şef sen mesaiye kal dedi.
Bende işim var. Olmaz dedim. (Bu arada ben oruç tutmuyorum, ancak iftara davetliyim ailecek. )
Ki kendisi her zaman mesaiye kalıp sadece oturan kişidir.
Ancak ben olmayınca işi kendisi yapmak zorunda kalacak.
Bu yüzden sinirlenip oruçlu oruçlu ben mı kalayım mesaiye zaten oruç tutmuyon gitmeyiver iftara diye bana atar yaptı.
Bende geri vites yapmadım. Kalmadım mesaiye.

Her zaman nasıl kalıyorsan öyle kal amk
Banane senin tuttuğun oruçtan. Senin tuttuğun oruç benim normal iş saatinden sonraki hayatımı etkiliyorsa afedersin ama olmaz olsun öyle oruç.
Ne diyorsunuz ey duyuru insanları. Çok sinirliyim

Şefine bir küfür de ben salladım hemde en kallavilisinden

  • ugrcn  (06.06.17 17:57:18)
elemanın yetkisine, senin yetkine, zam zamanı olup olmadığına göre değişir bu durum. patronun bakışı da önemli tabii ki.

  • hosein  (06.06.17 17:58:37)
Sen haklisin.

  • neferkitty  (06.06.17 17:59:59)
@hosein zam yetkisi yok. Devlet dairesi

  • bana her yer cehennem  (06.06.17 18:00:13)
%100 Haklısın

  • himmet dayi  (06.06.17 18:00:48)
Ben de oruç tutuyorum. Ama sen haklısın. Oruç tutuyor olmak senden öncelikli olacağı anlamına gelmiyor.

He bir rahatsızlığı olmuştur, acil birşey olur, efendi gibi ister, müstesna.
  • sylr  (06.06.17 18:11:12)
arkadaş ben de oruç tutuyorum ama bir kere oruç kelimesini ağzıma alıp onu yapamam bunu yapamam, bu oruçtan böyle oldu gibi bahaneler üretmedim.

haklısın orucu tutuyorsa kendine tutuyor. kimseye oruç tutuyor diye kolaylık sağlama mecburiyetiniz yok.

kimse de oruç tutuyor ya da herhangi bir ibadeti yapıyor diye bazı iltimaslara tabi tutulmayı beklememeli.
  • eeb  (06.06.17 18:11:54)
iftara davetli olmaasan kalır mıydın?

biraz önyargılı geldin bana. adam zaten hep kalıyomuş mesaiye. piskopat dğeilse oturmaktan başka işler de yapıyodur illaki sen yokken kaldığı mesailerde. e bu durumda bi kereliğine bi güzellik yapamaz mıydın eğer programın olmasaydı?
  • elorelia  (06.06.17 18:19:28)
Sen haklisin.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (06.06.17 18:22:48)
sen haklısın. bir tarafta bir iftar daveti var ailecek gidilecek insanlar senin için hazırlık yapmış, diğer tarafta da orucunu evde değil de dairede açacak bir şef.

  • cilekli krep  (06.06.17 18:58:23)
Sen haklisin.

Ayriyetten nick duyuru uyumu :D
  • chitosan  (06.06.17 20:05:09)
çok net haklısın.

  • nawar  (06.06.17 20:07:27)
karşılıklı iyi niyet beklentisidir, aranızdaki ilişkişye bağlıdır.

  • kleider  (06.06.17 20:38:02)