Ev sahibi kirayi diger olarak belirt diyor

Her ay kirayi ev sahibine eft ile gonderiyorum ve gonderme seceneklerinde kira odemesini seciyorum. Az once aradi ve kira odemesi yerine diger odeme olarak belirtelim dedi. Sanirim vergi dolayisiyla boyle soyluyor. Aramiz iyi,hayir demek istemiyorum fakat odemelerde kira odemesi yerine diger odemeyi secmem ileride problem yaratir mi? Tesekkurler

net bilgim olmamakla birlikte, ileride kirayı ödemedin çık derse elinizde kanıt olmaz sanırım. bir de vergi kaçırmış olur, bu da suç. siz de etkilenirsiniz sanırım bu durumdan.
eğer böyle yapacaksanız karşılık olarak güvence için sözleşmenin ondaki kopyasını vesin size.
ama aramız iyi yamuk yapmaz sonrasında derseniz durduk yere bir problem çıkmaz sanırım. diğer olarak seçecekseniz de yine de açıklamaya "x ayı kira ödemesi" diye yazıp gönderin.
  • veritaslibertas  (05.06.17 19:54:48)
İlerde problem yaratır mı bilmiyorum ama bir şekilde vergi kaçırılmasına vesile oluyorsunuz böylelikle.

  • Fusha  (05.06.17 19:55:21)
Ev sahibiniz muhtemelen vergi vermemek için kira gelir bildirimini yapmadı ya da belki kirayı düşük gösterdi. Bundan dolayı sizden böyle bişey istiyor olabilir. Suça ortak olmamak adına, siz yine kira seçeneği üzerinden gönderin.

  • sylow  (05.06.17 20:10:42)
kiraların banka üzerinden ve kira olarak belirtilerek ödenmesi zorunluluğu var diye biliyorum. yaptğınız şey yasadışı olur

  • glamdr1ng  (05.06.17 20:16:14)
adamın ricasını yapsanız da yapmasanız da devlet isterse yakalar, istemezse görmezden gelir.

bence ev sahibinizle araya soğukluk girecek garip bir durum oluşma riskine gireceğinize, "diğer" diye gönderin gitsin. ileride kimsenin size "neden diğer gönderdin" sorumluluk yükleyebileceğini sanmıyorum. norveç'te UK'de falan belki ama Türkiye'de değil. :-)
  • dunyanineniyiinsani  (05.06.17 21:15:42)
Senin açından sorun yok zira sen her ay düzenli olarak sabit miktar ateşliyorsun. Bu zaten bu eftlerin kira olduğunun anlasilmasi için yeterli.

ev sahibi açısından durumu bilmem.
  • sansli pipi  (05.06.17 22:11:11)
Senin acından sorun yok hatta iyi bile olur ev sahibi ile sorun yaşarsan direk şikayet edersin vergi cezası ağır diye biliyorum

  • seyyar satıcı  (05.06.17 23:10:20)
kira olarak belirtmekte fayda var.

  • alkolsuz icecek  (05.06.17 23:13:32)