Neden İngiltere?

Sahada daha etkin olan başka milletler varken neden teröristler İngilizleri hedef alıyor?

ingilizler tarihte en çok etkiye sahip fakat en az elini gösteren/yakalatan ülkedir.

  • basond  (04.06.17 12:32:15)
nerede çokluk, orada bokluk. çokluğuna göre bokluklar sıralı tam liste:

1) fransa
2) ingiltere
  • no christ requires  (04.06.17 12:56:23)
ben de artık büyük oyunu çözen mal taklidi yapmaya karar verdim. terör merör yalan. bir terör var, o da devlet terörü. ışid'i yaratanlar da devletler. anarşist oldum çıktım yeminle. olan kendi halinde yaşamaya çalışan insanlara oluyor. yani sanki devlet bilmiyordu terör saldırısı olacağını. bilmemesinin mümkünatı yok bence. yalnız tamamen sallıyorum, hakikaten cahilim. cahil olmasam zaten istihbarat servislerinde falan görev almalıyım, hem poker face derler benim için, ne harcayacağım kendimi. ama sıktı beni bu islam terörü muhabbeti. üstelik din düşmanı herifim. bir de seçim mi varmış neymiş ingiltere'de.

  • philus  (04.06.17 13:26:50)
kadro meselesi. neden polonya'da ışid vs. eylemi duymuyoruz? müslüman nüfus yok denecek kadar az, üzerine bomba bağlayıp salabileceğin yarım akıllı daha da az.

  • müftü  (04.06.17 13:35:14)
italya'da mesela hayvani derecede müslüman nüfus var. ortam libya, bangladeş, tunus ve kürt kaynıyor ama bunların radikalleştiğine denk gelmedim. tunusluların işlettiği dönercide bira da alabilirsin. bangladeşliler tekel bayii işletir. ha bir de sırf 2013'te bile napoli'nin plebiscito meydanında 2 adet silahlı komandomsu asker beklerdi. fotoğrafını çekeyim demiştim de çektirmediler hatta.

neden italya değil cevabı ile neden ingiltere cevabı verdiğimi düşünüyorum.
  • rain when i die  (04.06.17 13:39:14)
İngilterenin amerikanın Yoldaş kardeşi abisi gibi görülme durumu var. Özellikle müslümanlarda.

El Kaide tr de eylem yaptığında ingiltereyi hedef almıştı
  • sejlav  (04.06.17 14:27:40)