20'lik kırık diş nasıl çekiliyor?

Sol üst 20'lik dişim artık kırıla kırıla sadece yüzey olarak kaldı, belki 1mm bir çıkıntısı var ve ağrı yapıyor. Yeri de çok ters epey arkada ve yanağa doğru çıkıyor.

Nasıl çekecek ya bunu, kanırtacak mı yoksa tereyağından kıl çeker gibi alıyorlar mı her ne olursa olsun? Hiç diş çektirmedim baya fobim var.

çok büyük ihtimalle tereyağından kıl çeker gibi alırlar.

uyuşturuyorlar zaten bir şey hissetmiyorsun. illa biraz kanırtmaca olacak ama çok çok az olur diye düşünüyorum.

not: iki tane 20lik diş çektirmek dışında dişle alakam olmadı.
  • fakyoras  (01.06.17 11:00:10 ~ 11:00:45)
Tereyağından kıl çeker gibi almıyorlar, diş güçlü olduğu için asılıyorlar ama orası bayağı uyuşmuş olduğu için acı değil de böyle rahatsızlık duyuyorsun. Tabii operasyonlu durumdaysa kesip alıyorlar, sonra dikiyorlar. Bana olmadı ama o da muhtemelen acımak yerine sızlıyordur.

  • whoosie  (01.06.17 11:09:52 ~ 11:10:12)
işlem sırasında dişin olduğu yer acımıyor, sadece çenende baskı hissediyorsun.
dudaklarının kenarları (üst ve alt dudak birleşim yeri, iki yan) çatlayıp yırtılabiliyor.

orayı bolca uyuşturacak (ben 3 iğne yaptırmıştım, normalde 2 yapıyordu) eğer diş dışardan tutulacak gibi değilse (benim bir tanesi böyleydi) diş etine kesik atıp kanırtacak dişi öyle tutabilecek muhtemelen ancak.

dediğim gibi çekim esnasında çok fazla baskı hissediyorsun sadece, acı değil, o da normalmiş.

çekimden sonra önce aralıklarla soğuk kompres, ağrı kesici, sonra daha ılık tutmaca.
yaz gelmeden yaptır sıcakta daha çok şişiyor. geçmiş olsun.
  • 111111  (01.06.17 11:22:14)
Diş ne zaman çıktı? Ben hemen aldırdım doktor iyi yapmışsın eğer kökleri dağlam olsa daha zor çekilirdi dedi ve beimki de yanağıma doğruydu ve hiç çıkmıcaktı. Ama baya bi ağrı çektim sonrasında dayanıklı biri olmama rağmen :(

  • powerpufgirl  (01.06.17 11:45:08)