Excel Yardım!

Selamlar,

Excelde aşağıdaki gibi bir tablo var.

18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi
Acıbadem Kayseri Hastanesi
Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ben istiyorum ki bana hangi veriden kaç tane olduğunu saysın ve şöyle sonuç versin.

18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi 3
Acıbadem Kayseri Hastanesi 1
Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi 2

Acil yardımlarınız rica olunur.

Teşekkürler.

Sorunun cevabını bilmiyorum ama, acil dediğin için belki yardımı olabilir;

ben şöyle çalışıyordum, o sütunu filtreleyip mesela 18mart üniversitesi tıp fakültesini seçtikten sonra karşına sadece 18 mart tıp geliyor, o kısmı da tarayarak adedini görüyorsun. böyle tek tek yapıyordum.
  • mete kudur  (29.05.17 20:34:07)
Abi 868 satır var. Formül varsa formülle yapacağım ama bulamazsam söylediğin gibi tek tek yapıcam mecbur.

Teşekkürler yine de.
  • nodrap  (29.05.17 20:35:55 ~ 20:36:18)
Formulu var. Mobilim eve gidene kadar yazan olmazsa yardimci olacagim

  • veritaslibertas  (29.05.17 20:38:03)
formüle gerek yok.

bütün tabloyu pivot table a atıp, pivot table row kısmına da fakülte isimlerini koyun. sonra values kısmına da yine fakülte isimlerini koyarsanız otomatik olarak sayıyor.

böyle yaklaşık 30 saniye sürüyor.
  • king lizard  (29.05.17 20:54:12 ~ 21:12:26)
kolonu ayrı bir sheete kopyala. hepsinin yanına 1'den başlayarak numara yaz. sonra vlookup ile bunu ilk sheete çek. countif ile isteiğinin sayısına bak.

veya pivot al en kolayı. ben pc deyim gönderirsen bakabilirim
  • lucky strike  (29.05.17 21:02:32 ~ 21:02:51)
Valla yazarak anlatayim dedim beceremedim. Istersen yolla yapayim, oradan formulu gorursun.

  • evrim halkasi  (29.05.17 21:10:41)
Herkese teşekkürler, tek tek sayarak yaptım.

  • nodrap  (29.05.17 21:17:14)
goo.gl

pivot da kolay bi çözüm arkadaşlar yazmış zaten
  • veritaslibertas  (29.05.17 21:18:47 ~ 21:19:19)