kedi tıslaması

saygıdeğer kedi severler. bende bir erkek kedi var sizden iyi olmasın. yaklaşık 1 yaşında kısırlaştırılmamış. eve sokakta bulduğum iki yavru getirdim. yaklaşık bir aylık anneleri ölmüş. neyse bizim erkek yavrular geldiğinden beri bir acayip. internetten okuduklarımdan dolayı yan yana koymaya da korkuyorum boğar diye. sürekli tıslamaya başladı bu. dedektif gibi kedilerin kokularının peşinden gidiyor. biz bile yaklaşınca ortamda yavruların kokusu varsa biraz tıslıyor. koskoca adamlar el kadar kediden korkmaya başladık. bu kedi yavrulara alışır mı? yoksa psikolojisi iyice bozulur mu?

çok doğal. kendi ortamına yabancı soktunuz şuan.
miniği ayrı bir odada tutun bir kaç gün ve kapısını kapalı tutun. yanına oyuncak koyun. ertesi gün oyuncağı büyüğe verin. kokusuna alışsın kedinin. siz varken de aynı ortama sokun ara ara. tıslayacaktır yine. ama küçük kendini bir şekilde sevdirir merak etmeyin. küçüğü dövebilir ısırabilir. çok aşırı derece saldırmıyorsa biraz izin verin, paniklemeyin. böyle böyle alışacak.
aynılarını yaşadım. benim kedi küçüğü de dövdü, bizim yüzümüzü gözümüzü de çizdi. eve kedi aldık diye bize de tıslıyordu. ama minik dayak yese de illa yanına gitti oyun sanıyordu, 2. gün alıştılar. şimdi dip dibeler bir an ayrılmıyorlar.
  • veritaslibertas  (26.05.17 23:15:02 ~ 23:15:38)
O miniğe yazık ya dayağı oyun sanıyormuş zavallıcık.
Tıslayabilirler. Bizimkiler yeni eve tasınırken ikş gün arayla eve tasınmıslardı. İlk gün birbirlerine tısladılar ikş senedir birlikte olan kedi bunlar. Oluyor öyle.

  • fasulyek  (27.05.17 00:17:27)