arac km sorgulama

Selam arkadaslar,
Aldigim aracin km sinden supheye dustum de, km sorgusu yapmak istiyorum yalniz nette "hasar bosluk sase no" yaz 5664 e gonder deniyor, yapiyorum fakat " eksik ya da yanlis bilgi" mesaji aliyorum,
Acaba artik km sorgusu yapilmiyor mu,
Yoksa once illa plakayi atip 7 tl bayilip sonra gelen mesaja cevap niteliginde mi sase no atmak lazim, ben zaten kaza durumuna alirken bakmistim tekrar bakmak istemiyorum, zaten aractan yeterince basim agridi, bi yardim please

şöyle birşey buldum,

Diğer Sorgulama Şekilleri:
“Şasi No” ile sorgulama:bu sorgulamada HASAR ve ŞASİ NO arasına S harfi konulmalıdır.

Örnek:

HASAR S WL38CVJHE1K313615

şasi numarasını doğru yazdığına emin ol.

ekleme: şasi no km bilgisini vermiyor diye biliyorum bu arada.
  • tamam onu da ben yaptım  (25.05.17 17:40:17 ~ 17:40:53)
Peki km bilgisi alabilecegim bir sistem veya yontem var mi

  • alttaraf  (25.05.17 17:50:00)
Eskiden hasar sonuçlarına ek olarak km kayıtları da geliyordu, herhangi bir ek ücret olmadan. Ama birkaç ay önce kaldırdılar. Artık sms ile km bilgisi gelmiyor. Sadece km için mesaj atacaksanız atmayın.
Aracın servis kayıtları varsa oradan kontrol edin, ya da adamdan son tüv muayene kağıdını isteyin o bilgiler doğrultusunda tüv den önceki muayenelerle ilgili bilgi almaya çalışın.

  • battal gemalmaz  (25.05.17 17:52:14)
tüv trafik muayenesine girişinde de kilometre tutuluyor varsa ona bak

  • Sir Anthony Hopkins  (25.05.17 17:56:09)
Evet, @tamam nickli arkadasin tavsiyesine uyup sorgu yaptim, normal kaza sorgusu geldi, gitti 7 tl daha, cani sagolsun:)
Orada detay yazin gonderin falan diyor, onu da yapmistim, orda da plaka degisikligi ivir zivir geliyo, yani @battal arkadasin dedigi gibi sanirim km bilgisi almak su an icin mumkun degil,
İyi de, ben araci boyle aldim, yarin bu uygulama ri gelirde ben satarken aracin km si ile oynandigi ortaya cikarsa ne bok yicem ben afedersiniz?
Sozum tabiki boyyuklerimize:((
  • alttaraf  (25.05.17 17:58:27)
Aracin markasi ne? Ozel servislerde cihaz oluyo. Baglayinca km yi gosteriyo beyindeki. Bosch kts530/550/650 cihaz turevleri cok var sanayilerde. Bilgisayarli ariza tespit yazan bi dukkana girip sorun.

  • ykyt  (25.05.17 18:25:40)
muayene sisteminde km kayıt altına alındığı için km düşürme olayı çok karşılaşabileceğin bişey değil artık

seni böyle bi tereddüte düşüren şey ne oldu ?
  • berginyonbaenre  (25.05.17 18:45:37)