hobi önerisi var mı?

her şey olur.

sadece deniz, su sporu, havuzla ilgisi olmasın.
suya temas etmek istemiyorum.

tabii ki çok masraflı olmazsa iyi olur.

mersi.

hobiler ilk başta masrafsız gibi görünse veyahut masrafsız bir şekilde başlasa bile bir yerden sonra illa ki masraflı oluyor bence. çünkü sürekli araştırma, geliştirme ister her hobi. bir süreden sonra hep aynı giderse de insanın canını sıkar, hobi olmaktan çıkar.

bence kesinlikle bir müzik aleti öğrenin, başlangıç için ucuzundan bir şey alın, gitar olur, mızıka olur, flüt olur, ne olursa. sabırlıysanız eğer tabi. lakin dediğim gibi, müzik de bir süreden sonra zengin sporuna dönebilir.
  • Kamyoncunun vitesi  (22.05.17 22:04:38)
kaykay olabilir. kamyoncunun dediği gibi mızıka da olabilir, kaliteli bir mızıka 50 tl falan. çok iyi bence.

  • doxanikee  (22.05.17 22:09:18)
kaykayda kesin sakatlarım kendimi hemen.
mızıka olabilir ama.

  • nigeo  (22.05.17 22:10:23)
Bahçecilik olabilir. Yani illa bahçeniz olmasına gerek yok tabii, balkon, teras, vs. ya da evin içinde bir alan olsa yeter. Hem toprakla uğraşmak güzel bir enerji verir, hem de bir devamlılığı var. Domates, çilek falan gibi meyve/sebze veren bitkiler dikince bir beklenti içine giriyor insan, ürün elde etmek motive edici olabilir.

  • lolita  (22.05.17 22:18:04)
mizika.

70-80liraya bi tane al, internetten ogrenebiliyorsun
  • fakyoras  (22.05.17 22:20:15)
Analog veya dijital fotograf: Fakat tabii ki cok masrafli.
Resim: Kullanacagin malzemelere gore degisir masrafi ama ortaya bir eser cikarmak ve tamamen senin ruhunun izlerini tasimasi inanilmaz keyifli.
Ukulele: Beatles sarkilari calabilene huzur verir. Mizikayla da sahane olur. Ses falan kaydedersin. Cok guzel olur yaa!
Puzzle: Bence biraz sikici :D
Paten: Kaykaydan endiseliyseniz bunda da sakatlanma ihtimalini dusunmek lazim tabii.
Scrapbooking: Bence baya keyifli ama biraz girly gelebilir sevmiyorsaniz.
Marangozumsu, tahta isleri: Basta masrafli olabilir ama ilerledikce mobilyalarinizi bile yapabilirsiniz.
Origami: Insani cildirtir! Ama cok ucuz :D Becerebilince sonunda mutlu ediyor ama. Bir de matematiksel dusunmeyi gelistiriyor diye dusunuyorum.
Yeni bir dil ogrenmek: Internet sayesinde artik cok kolay ve pragmatik tarafi var.

Bunlari cesitli zamanlarda yapmayi denedim/yapiyorum. Herhangi biri hakkinda sorunuz olursa yardimci olmaya calisirim.
  • hpkhga  (22.05.17 22:20:48)
bahçecilik harika bana yahu. güzel terasım da var. nerden başlayacağımı bilmiyorum sadece.

dil, pazıl, paten, origami istemem.

masada oturup yapmaktansa sokağa çıkmalı olsa daha iyi tabii.
  • nigeo  (22.05.17 22:25:36)
En iyi hobi spordur. Bisiklet, yuruyus-kosu, kaykay, basketbol, yoga vs.

  • imelih  (22.05.17 22:39:06)
Saksida bir seyler yetiştirmek

  • sejlav  (23.05.17 04:49:00)