üniversite hocalarıyla samimi olmak

aranızda üniversite hocalarıyla samimi olanınız var mı? mesela odasına falan gidip espriler şakalar yaptığınız.

Tabi ki, bazilari elbette ego patlamasi yasayan tipler degil. Ama bu insanlar ne yazik ki doktorasini yurt disinda yapmis, onlardan cok sey ogrendigimiz, dersleri 10 yil sonra da aklimizda kalan insanlar, genelde de torpille falan universitede is bulmayan kisiler. Ne yazik ki diyorum bilmem hangi cemaatin, orgutun, politikacinin kicini yalayip is bulanlar boyle akilli, iyi, alcak gonullu insanlar degil.

  • Traveller  (22.05.17 21:37:12 ~ 21:38:50)
Benim 2 hocam vardı böyle, enseye şaplak g parmak değildi ama gidip muhabbet edebilecek düzeydeydik.

  • gozu acik sevisen yahudi  (22.05.17 21:37:40)
Bizim bolumde iki uc hoca haric geneli boyleydi. Mezun olali iki sene oldu, twitterda instagramda ozelden sakalasiyoruz hala birkac tanesiyle, Homecomingde karsilasinca gulusuyoruz.

  • fakyoras  (22.05.17 21:41:52)
danışman hocamla öyleyiz. şu hayatta tanıştığım için mutlu olduğum nadir insanlardandır.

  • theseachange  (22.05.17 21:46:02)
bir kişi var. Kendi branş hocam.

  • powerpufgirl  (22.05.17 21:46:06)
öğrencilerle aram ne kadar yoksa hocalarla o kadar iyi.
okula pek gitmediğim için haliyle pek görüşemiyorum ama gitseydim verdiğin örneği de aşardım.

  • filteria  (22.05.17 21:48:01 ~ 21:48:23)
hazırlıktan 2 hocam var bu sekilde. hala son derece iyi aramız, dısarda falan da gorusuruz hatta

  • theworldismine  (22.05.17 21:48:08)
İki tane hocam var bu şekilde şu an. İkisi de aynı zamanda şimdiye kadar gördüğüm kendini en fazla geliştirmiş akademisyenler olabilir. Beraber yemek yemişliğimiz, gerek bölüm, meslek hakkında gerek hayat hakkında sohbet ettiğimiz hep oluyor.

Ayrıca böyle olması için enseye şaplak şeklinde olması da gerekmiyor, ortamda aynı zamanda hem saygı hem de samimiyet olabiliyormuş, ben de öğrendim bu şekilde.
  • Kamyoncunun vitesi  (22.05.17 21:57:02)
sizlere o kadar özendim ki şu an. benim de çok sevdiğim bir hocam var derslerine büyük bir hevesle girdiğim. keşke daha yakın olsam muhabbetimiz olsa diye içimden geçiriyorum her seferinde. Ama bende hocalarla samimi olamama sorunu var aşamadım bir türlü.

  • uyusam iyi olur  (22.05.17 22:02:17)
Şöyle diyeyim, benim yakın olduğum hocalarım ile aramdaki soğukluğun, yanlarına gidip genelde dersler hakkında soru sormamla beraber yavaş yavaş yok olduğunu görmemle beraber daha da fazla iletişim halinde kalmamızla devam etti. Belki siz de bu şekilde geliştirebilirsiniz ilişkilerinizi.

Ama şunu da söylemeliyim ki bazı hocalarım da vardı ki gayet sıcakkanlı, samimi fakat kendileri ve öğrencileri arasına belli bir sınır koyuyorlardı, belli bir noktadan sonrasına gitmezlerdi ama yine de gördüğümüz zaman selamlaşabilirdik. Bu şekilde hocalar da var, siz yakın olmak istersiniz ama olamazsınız, gibi...
  • Kamyoncunun vitesi  (22.05.17 22:10:46 ~ 22:11:25)
bizim okul kalabalıktı, hocaların sayısı fazla olduğu için en fazla 3-5 saat falan görüyorduk senede. o yüzden olmadı.

  • doxanikee  (22.05.17 22:11:10)
@Kamyoncunun vitesi evet sen demeden önce aklıma geldi aslında, belki hoca mesafeli davranabilir.

  • uyusam iyi olur  (22.05.17 22:18:44 ~ 22:19:31)
olmaz mi o tipler buyuyor ise giriyor bu sefer patronun yalaklari oluyor.

  • imelih  (22.05.17 22:34:27)
@imelih sanırım tanıdığınız yalaka bir tip var sizde ondan bahsettiniz. Benim dediğim yalakalık değil gerçekten sevdiğimiz, muhabbet kurabileceğiniz hocalarla olan ilişkiden bahsediyorum.

  • uyusam iyi olur  (22.05.17 22:42:32)
Okey falan oynuyoruz.haftasonları da mangalda ya da gezmeye.

Benim ki yüksek lisans ama aynı okulda lisanstayken de buna yakın samimiydim, gezmeler tozmalar maça gitmeler normal bu durumdu.
  • sejlav  (23.05.17 04:53:56)
lan :(
ben danışmanımla iki kelime konuşmamış adamım. sorsan 5.5 yıl okudum.
lanet olsun iibfe sosyal bilimlere metrobüsten hallice dersliklere.
  • müftü  (23.05.17 06:19:31)