Benden Başka Sokakta Hayvanlara Selam Veren Var mı?

Selamlar.

Benim böyle bir alışkanlığım var, sokakta hayvan gördüğüm zaman "naber la kedi?", "şş, kuş! nabıyon?", "köpek, naber karşim?" gibi selamlar veriyorum geçerken. Bunu benden başka yapan var mı, yoks ben manyak mıyım skxkg. Az önce yine bi kediye selam veriyodum, dayının teki "mal mı lan bu" der gibi baktı.

seni anlamadıklarını biliyosan mal değilsin.

  • elorelia  (20.05.17 18:12:12)
Selam vermem de bir kedi yanıma pis pis yaklaşıyorsa napıyosun lan şerefsiz derim.

  • dissendium  (20.05.17 18:14:12)
Yapıyorum, çok severek hem de.

  • lolita  (20.05.17 18:15:37)
ben vermem.
ha verirlerse alırım ama.
zor hayatlar yaşayan bu kardeşlerimizden bir a.s'yi esirgeyecek değiliz.
  • filteria  (20.05.17 18:20:27)
Ben veriyorum onlar da bana cevap veriyorlar mivmiv diye konusarak anlasiyoruz karsilikli. Ayrica googleda aratirsan seni anladiklarini gorursun kediler kuyrugunu havaya dikerse seni selamliyor demek kedi dilinde. Kuyrugunu sakliyorsa mesela korkmustur.

  • neferkitty  (20.05.17 18:28:15 ~ 18:29:52)
her gördüğüm kediye köpeğe "köpeeekk naberr" ya da "kediii nabıyon len şerefsiz" şeklinde yaklaşırım, onlar da gelir sevdirir kendini.

  • veritaslibertas  (20.05.17 18:29:37)
Ben her sabah okula giderken yolumun üzerindeki kulübede yaşayan köpeğe korna çalıyordum bir zamanlar...

  • premium hayat yan gel yat  (20.05.17 18:45:35)
Ben de yapıyorum. Çok severek yapıyorum. Geçen altına işemiş yavrucuk bi kedi bulduydum, anneannemin yan apartmanının bahçesindeki yavrulara götürdüm. 2 de büyük kedi vardı. Bakın dedim size Tanrı misafiri getirdim, ona iyi bakcaksınız tamam mı dedim, bak emanet ona göre bi daha gelince kontrol etcem dedim. 2 hafta sonra benim yavruyu hoppidi hoppidi koştururken buldum :)) güzel bişey.

  • yaren  (20.05.17 18:48:39)
Ben de veriyorum. Yani selam falan demesem de yanına gidip gucugucu, pisipisi diyorum. Konuşuyorum bazen.

  • yirmisantim  (20.05.17 18:59:49)
Naber laa :) filan derim ben de.

  • runagain  (20.05.17 19:00:24)
Ben de konuşuyorum sokak hayvanlarıyla. Bana da "mal mı lan bu" der gibi bakıyorlar bazen. (Hem teyzeler hem kediler öyle bakıyor.) :/

  • kobuzchu kiz  (20.05.17 19:00:31)
Ben de veriyorum hemen hemen hepsine bazen hızımı alamayıp durup sevip sohbetime öyle devam ediyorum.

  • pastörizesüt  (20.05.17 19:27:50)
veriyorum. evimin oldugu sokağa girdiğimde bir dükkanın önünde oturan bir köpek var ismi paris bütün gün orada oturuyor kendisi bir golden retriever, arada seviyorum ama hep enerjim olmuyor veya hayvanı sıkmak istemiyorum o yüzden selam verip geçiyorum. diğerlerine de selam veririm ama nadiren, yani tanımadığımız insana selam veriyor muyuz hayır tanımadığım hayvana da kolay kolay selam vermem o yüzden.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.05.17 19:29:55 ~ 19:30:35)
ahaha bence güzelmiş. eğlenceli birisin. ama sesli yapma deli sanarlar :D

  • black mamba  (20.05.17 19:31:17)
Ben de konuşurum bazen. La bi git başimdan filan derim. Ama dayilarin gormeyeceği yerde derim.

  • for day to break  (20.05.17 19:34:11)
abi nefes alsam "deli diyolar mıdır acaba?" diye düşünen birisi olarak ben bunu hep yapıyorum ve garip olabileceğini ilk kez bu duyuruyu görünce fark ettim. ben kedi görünce takılıyorum genelde. geçen sigara içerken bi tanesi sırnaşıyodu mesela, "olum sigara mı veriyim ne istiyon, yiyecek bi şey yok ki" deyip sigarayı uzattıydım, yurttaki güvenlikçi abi görmüş, gülüyodu. ben seviyorum hayvanlarla konuşmayı. cevab da veremiyolar nasılsa ooh.

  • der meister  (20.05.17 19:42:44)
Köyde önümden geçen yılana "Ştt, nereye gidiyon?" demişliğim var.

  • inawen  (20.05.17 20:22:14)
hahhahaha kendin gibi birinin yaptığını bilmek çok güzel.
ben kedilere elmyra gibi nalsın kedicik falan diyom.
kopeklere de trakyalı ağzıyla naaprsın be küpek diyom hep:)))
  • faik abi  (20.05.17 20:23:22)
selamı bırak,dayanamayıp sesli sesli konuşuyorum ben. daha bugün "sen ne güzelsin, tatlı mısın sen" diyerek oldukça iri yapılı bir kediyi sevdim dakikalarca.

  • ruhen hastayim ben  (20.05.17 21:07:46)
çöpü karıştırırlarken veya birilerinin verdiği bir şeyleri yumulurken görürsem "afiyet olsun" falan diyorum kedilere.
ya da "naber pisicik" falan.

  • thomaswantsmore  (20.05.17 21:40:27)
Şişman köpeklere naber lan dobiş derim. Oynayan kedilere haha salak mısın sen derim gülerek izlerim.

  • hasmetizm 2046  (20.05.17 23:22:42)
ya ben direkt "anneeem" diye seviyorum. özellikle kedileri. kedilere karşı içimde büyük bi aşk var. köpeklere karşı da öyle. kedi görünce anneem napıyosuun diyorum. köpeklere de minnoşum falan diyorum.
arkadaşlar ben normal değilim galiba.

  • matilda  (20.05.17 23:28:02)
Ben de hep yapıyorum. Naber köpek, merhaba kedi falan derim.
Sabahları işe giderken köpekler geliyor yanıma servis için durduğum yerde. Onlara elimdeki çantada ne olduğunu falan anlatıyorum, sen de gelicen mi işe diyorum. Hiç gelmiyorlar ama.
Kuşlarla hiç sohbet etmedim ama sanırım. Onlara sadece merhaba merhaba.
  • sopiro  (21.05.17 11:14:05)