yırtılan ayakkabının garantiden kabul edilmemesi

merhabalar. deichmann'dan aldığım bir çift ayakkabının sol tekinde, topuk kısmında yırtılma oldu. darbe veya kesik sonucu değil, kendiliğinden açılma diyeyim. benim ayakkabım farklı ama şu resimde kırmızı ile çizdiğim yer;

i.hizliresim.com

incelemeye gitmesi için verdim, alakasız bir yer olduğu için ve sadece 1 tekinde olduğu için tamir ederler veya iade alırlar, hediye çeki verirler diye düşünmüştüm. ama kabul edilmemiş. kafama yatmadı açıkçası. napayım?

kullanıcı hatası olmadığına eminsen tüketici hakem heyetine başvur.

  • nrmnm  (20.05.17 07:35:46)
aldığım mağaza önüne gider makasla küçük küçük keserdim. giren çıkanlara da açıklama yapardım. mal benim malım kimse bişe diyemez. hastasıyım rezaletin. yanına da video çeken bi arkadaş aldın mıydı oldu bu iş.

  • hasmetizm 2046  (20.05.17 12:20:00)
sikayetvar.com a yazinca ilgileniyor deichmann

  • elbar  (20.05.17 14:02:40)
Aldigim ayakkabida benzer bir acilma olmuştu. Yaklasik bir hafta sonra "uretimden kaynakli" raporu geldi. "Istediginiz ayakkabiyi alin. Fark olursa hallederiz falan dediler. Para iadesi istedim. hic itirazsiz iade yaptilar.
Bu acidan memnun kaldim ama bir daha da alışveriş yapmadim Deichmann'dan.
Eminsenin tekrar incelemeye gonderin size gelen cevaplari saklayin. Son care mutlaka tukeyici hakem heyeti.
  • runagain  (20.05.17 19:36:35)
Kavga edince kabul ediyorlar Turkiye'de. Ayni seyi Almanya'da yapsinlar bakalim!

  • Traveller  (20.05.17 22:08:16)