Fizik mezunundan doktor oluyormus

soru baslikta, fizik bolumu mezunu olan biri fark dersleri vererek ne doktoru olabilir, bir yakinim boyle bir egitim aldigini soyluyor, var mi ayrintisi bilen?

Biyofizikçi olabilir ama onlar da tıp doktoru değil. Fark ders neymiş ki, sayısaldan eşit ağırlığa mı geçiyorsun.

  • fallopian  (18.05.17 21:58:07)
doktora yapmıştır. Linkedinde Dr. fyodor dostoyevski.

  • fyodor dostoyevski  (18.05.17 22:00:40)
ne biliyim onluklu, maskeli, mikroskoplu fotolar paylasiyor, egitim aliyormus sanirim, uzak bir akraba diyelim, herkes doktor olacak diye bekliyor, bana da komik geldi ama hic bildigim bir alan degil, o yuzden sordum.

  • elbar  (18.05.17 22:02:51)
tıp fakültesi okumadan kimse hekim olamaz. doktora yaparak doktor olabilir tabi.

  • nrmnm  (18.05.17 22:06:01)
asdsafsf bu tiplerin hepsi aynı yalanı söylüyor ya. fizikçiler tıp fakültelerinde biyofizikçi falan olabiliyor.

  • doxanikee  (18.05.17 22:12:06)
Üniversite hastanelerinde nükleer tıp bölümünde fizikçiler var ve birçoğu kendilerini doktor sanıyor.

  • nick konusunda kararsizim  (18.05.17 22:19:03)
Doktora yapınca "doktor" ünvanın oluyor ama hekimle aynı şey değil bildiğin gibi.

Aynı akrabadan bende de var, ailede herkes doktor olacak diyor, çocuk fizyoterapi okuyor. Ben de House M.D. izledim ama bu beni doktor yapmıyor mesela.
  • hayirsiz  (18.05.17 22:33:06 ~ 22:35:27)
Doktora yapiyordur, doktor olacaktir, hekim degil. Biyolojiyle ilgili bir alanda yapiyorsa mikroskop falan gayet normal. Ailede ne olacaksin diye sorduklarinda doktora yaptigini soyluyorsa, millet yanlis anlayip abartiyordur.

  • evrim halkasi  (18.05.17 22:33:41)
Doktor değil de tıp fakültesinde akademisyen oluyorlar demek daha doğru olur. Biyofizik yazılmış zaten.

  • neferkitty  (18.05.17 22:37:41)
Tıp alanında doktora yapıyordur. Milletimiz anlamadığı için doktor olacak diyordur.
Burdaki cevaplarda enteresan, O kadar baskıya maruz kaldıktan sonra kimsenin doktor olacağım dediğini görmedim.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (18.05.17 22:39:29)
tesekkur ederim, simdi kendisini koseye sıkıştırabilirim :)

  • elbar  (18.05.17 22:56:32)
Adam doğru söylüyor. Gerçekten doktor olacak. İsminin başına Dr gelecek (filmlerdeki gibi). Amma velakin tıp doktoru olamayacak(hekim), Muayene edeyim reçete edeyim yetkisi tabi ki yok.
MD ve PHD farkı olacak yani. Tıp dışı doktora dediğimiz PhD pek çok bilim dalında yapılıyor. İsterseniz sanat tarihi alanında da doktor olabilir.

  • ceycey e  (19.05.17 00:37:25)
yok amerika da degil, turkiye de, biyofizik tir muhtemelen, en aakla yatkini o.

  • elbar  (19.05.17 18:11:15)