[]

FPS oyunlarda kablosuz ve kablolu mouse farkı?

Özellikle CS:GO için soruyorum, sizce kablolu bir mouse alsam aim de artış olur mu? ikisini de kullanıp arada fark olmuyor veya oluyor diyecek olan var mı?
 
kaliteli bi kablosuz mouse bence en ideali. senelerdir logitech g700s kullanıyorum sıkıntım hiç olmadı. bu hem kablolu hem kablosuz çalışıyor. kablolu hiç kullanmıyorum ama kablosu kalın olduğu için ağır da sıkıntı çıkartıyor. buna alıştığımdan beri de her kablolu fare kablosu yüzünden ekstra bi ağırlık yapıyor


  • washe  (18.05.17 17:54:53) 
@washe

Bana da kablosuz mouse içindeki pil veya pillerden ötürü fazla ağır ve ağırlık merkezi olarak dengesiz gibi geliyor.
  • bobinhoo  (18.05.17 17:56:13) 
oynayacağın seviyelere oranla değişir bu. profesyonel, yarı profesyonel ya da kötü bile oynasa oyununa önem veren hiçbir oyuncu kablosuz mouse kullanmaz. ağırlık merkezinden öncelikli olarak dijital bir sistem olması ve sinyal akışındaki anlık bozulmaların oyun performansını etkileyebilecek olması yatıyor.

ama öyle gireyim, 3-5 sıkayım diyorsan farkı yok.
  • i drive the hearse  (18.05.17 17:58:13) 
pil durumu. fareye göre değişir o ve alışma meselesi daha çok. en azından benimki için konuşuyorum gayet dengeli.

tek eksisi 2500 mah lık bir pili performans (oyun modunda) 1-2 günde bitirebiliyor. 3 tane şarjlı pili dönüşümlü kullanıyorum ben. kabloyu takınca şarj oluyor pil ama dediğim gibi kablosu kalın ve cidden rahatsız ediyor.
  • washe  (18.05.17 18:04:39) 
kablolu kablosuzdan önce yüksek dpi'li ve dpi butonu bulunsun.uzun süre kablosuz kullandım.gecikme gibi bir problem hiç yaşamadım gayet tırt bir marka olmasına rağmen.


  • mungojerry  (18.05.17 22:43:48) 
Dpi kadar saçma ve ürün satan bir özellik daha gelmedi. Bir mouseta en önemli özellikler sensör, tuşlar, dayanıklılık ve senin tutuş tarzına uyup uymamasıdır. Çin mali 100000000 dpi mouse alıp nenyapacaksınız. Dpi falan hikaye. Önemli olan mouse sensörünün piksel atlamaması, negatif veya pozitif ivmelenmemesi. Googlea cs go gaming mice sensor list falan yaz. YouTubeda rocket ninja jumpın listelerine bak. Logitechin son çıkardığı kablosuz mouse çok beğeniliyor. Sensörü de kusursuz sanırım. Mouse adı ve hltv yaz. Yorumlsra bak. Eğer şu anda tırt bir mouse kullanıyorsan ortalama bir gaming mouse ile ciddeb kısa sürede iyileşirsin. Ucuz yollu bir şey ararsan logitech g102 prodigy mi ne vardı. Sensör ve mouse yorumlarını araştır.


  • glamdr1ng  (19.05.17 13:35:55) 
Bir mouse için 500-600 üstü bir para vermeyeceksen ve kablosuz olması başka sebeplerden ötürü şart değilse kablolu al kafan rahat olsun derim.

Çok güzel kablosuz mouse'lar olmasına rağmen FPS'lerde farkı hemen hissettiriyor. Gecikme ya da hassasiyet/algılama sorunu mutlaka oluyor gibi bir şey. Bunun sebebi de sensör kalitesi ve çoğu kişinin atladığı "polling rate" olayı. Hatta bütün sorun bundan kaynaklanıyor diyebilirim.

Nispeten güzel bir kablosuz mouse aldım, FPS için de iyi hoş, profesyonel olmadığım için idare ediyor diyelim. Ancak, bu sefer de iki tane kalem pil olmasının verdiği hayvani ağırlık olayı ergonominin içine ediyor, tutamıyorum mouse'u resmen.

Özet: Fark var, kablosuz şart değilse, profesyonel oynarım, benim için CS:GO çok önemli diyorsan kablolu al.
  • skooma  (19.05.17 14:10:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.