Aynı yerde devam etmeli miyim ? ( pilates )

Arkadaşlar gittiğim pilates salonunda 10-20-30 derslik paketler vardı. Ben de 20 derslik paketi aldım ve parasını tek seferde nakit olarak verdim. Normalde 4 e kadar taksit yapıyorlar ( buraya dikkat.)

20 dersim bitti. Ben de aradaki farkı verip 30 a tamamliyim dedim. Malesef olumsuz cevap aldım. Ben de dedim ki eğer taksitle almış olsaydım şuan daha 2. Taksidimi ödüyor olacaktım dersler bitmesine rağmen dedim. Ama hoca benlik bi durum değil dedi haklı da onluk bi durum değil. Sahibi olan kadının paragözlülüğü gibi geldi. Şimdi ben hocamı sevsem de bu olaydan sonra aşırı soğudum isteğim mantıksız değil bana göre. Ama sizin de fikirlerinizi almak istedm gözden kaçırdığım vir yer var mı ? Bu arada gittiğim yer öyle çok profesyonel fialn değil. basit bi daire içinde pilates aletleri olan bir yer. Fiyatta 10 ders için 1000 20 ders için 1800 30 ders için 2600 dü. Yani 200 lira için müşteri kaybetmeyi göze aldılar.
Napak ? Daha uygyn fiyatlı önerilerinize de açığım. İstanbul avrupa yakası.

Bence salon haklı. Mesela spor salonuna gidiyorum ben 2 senelik üyelik 3600 lira, 4 senelik üyelik 5200 tl. 2 sene sonra aradaki farkı vereyim desem tabii ki kabul etmezler çünkü buna baştan karar vermem gerekirdi. Kampanyanın amacı da bu sizi oraya bağlamak ama siz hem daha özgür olmayı hem de istediğinizde geri uzatmayı istiyorsunuz, bunu kimse kabul etmez. Siz haksızsınız.

  • ekaterina  (13.05.17 00:28:55 ~ 00:29:45)
@ekaterina bu mantıkla taksitte yapmaması gerek o zaman. Bi sistem vs yok bu arada a4 kağıda programlar yazılıyor yani hani sisteme girdi 20 ders filan gibi bi durumda yok. Eğer 30 ders almış ve taksitle ödüyo olsam daha eline benden 1800 lira bile geçmemiş olacaktı.

  • Esinsin  (13.05.17 00:32:20)
Taksiti kredi kartına yapmıyor mu? Senet mi yapıyor? Gerçi naparsa yapsın bu dediğinizle taksit konusunun alakası yok, siz öyle ya da böyle taksitleri ödeyecektiniz.

  • ekaterina  (13.05.17 00:33:47 ~ 00:34:43)
Elden alıyor kredi kartı değil. Fatura istemiştim onu bile vermediler örneğin. @ekaterina

  • Esinsin  (13.05.17 00:34:28)
Bence sorun yok ama bi kere gıcık olmuşsunuz bi de üslupları da kötü olabilir. Maslak 1453'te bi pikates merkezi var 20 ders 1750 gibi oluyordu sanki. Oraya bakın isterseniz yakınsa?

Yanlış yazmışım fiyatı, düzelttim.
  • ekaterina  (13.05.17 00:36:36 ~ 00:39:34)
@ekaterina taksit konusunun şöyle alakası var. Eğer 30 ders almış taksit yapmış olsam daha 2. Taksidi yeni ödicektim. Ben 20 dersin parasını daha ders başlmadan nakit olarak verdim. Yani aşırı kurumsal biyer olsa tamam derim demek kurallar böyle işliyor. Ama aradaki 10 derslik küçük farkı da tek seferde verecektim ve bitecekti. Daha önce de mesela başka bir kıza düşük fiyat söyleyip sonra yanlış söyledik esas fiyat bu dediklerine şahit oldum. Kız da derslere başladığı için bırakamayıp verdi parayı. Ben de soğudum baya maddyatçı gibi geldiler.

  • Esinsin  (13.05.17 00:40:35)
Gidip gitmeyin demeyecegim ama eger gitmeyecekseniz de mutlaka bu yaptiklari malligi soyleyin onlara, bilsinler. Taksit konusunun pek alakali oldugunu ben de dusunmuyorum , sonucta siz oyle secmissiniz ama hic kurumsal olmayan bir yerin de 200 lira icin -ki belli ki vergi kaciriyorlar- yaptigi anlamsiz. Hatta gitmeden faturanizi da tekrar isteyin.

  • kassiopeia  (13.05.17 00:43:19)
Mantıksız evet ama aynısını ben de yaşamıştım hocayla aramın iyi olduğu küçük bi spor salonunda. Üstelik hoca ve eşi sahibiydi salonun. Nakit ve peşin vermiştim, farkı da öyle ödeyecektim kabul etmediler.
Ama salon eve yakındı, hocayı seviyodum, değiştirmek istemedim. Spor da ilişkilerimiz de aynı seyirde devam etti.
(Muhasebeden, ödeme işlerinden pek anlamıyolar diye düşünüyorum)
  • megalomaniac  (13.05.17 00:45:48)
@kassiopeia evet ya söyledim zaten Ama hoca benlik değil filan dedi zaten haklı da. Sahibi olan kızla da görüşmek istemiyorum zaten pek işten güçten anlayan bir yer değil sadece ticari gibi geldi baya. Öğrencilerin arkasından konuştuklarını da duydum. Ki 30 derse tamamlayıp tekrwr 30 ders alcaktım haftada 3 gün gidiyordum bir de 20 ders alıp 5 ay da bitirmedm yani.

  • Esinsin  (13.05.17 00:47:38)
@megalomaniac kesnlikle anlamıyorlar. Zaten devam edersem 4 taksitte ödicem .d

  • Esinsin  (13.05.17 00:48:17)
oha kazıkmış. o paraya öküz alırdık yahu.

  • goodz  (13.05.17 00:49:18)
O paraya reformer pilatese gidersin

  • neferkitty  (13.05.17 00:51:27)
@neferkitty reformer zaten

  • Esinsin  (13.05.17 00:52:09)
bu gibi nedenlerle kart ya da nakit ödemede fark olmayan yerlerde inadına kartla ödüyorum ki komisyon yesinler..

bence üzülmüşsün, sevdiğin yerden olduğunla kalmışsın. madem devam etmeyi düşünüyormuşsun, taksitle 30 derslik paket alsana.

bu arada, bir daha da faturayı asla bırakma. tut ki salon kapandı, hakkını nasıl arayacaksın? jatomi mağduru konuşuyor, ayık ol pls.
  • manuel mandalina  (13.05.17 00:52:20 ~ 00:54:46)
@manuel mandalina aynen ya kesnlikle isticem bidahakine kimse fatura filan almıyo vergi levhası vsde yok izinleri var mı acaba diye merak etmiyo da değilim. Evet sevdim sevmemin tek sebebi de kendi hocam. Yoksa çok eksiklikleri var. Eğer orada devam edersem taksitle 30 derslik alıcam kesinlikle.

  • Esinsin  (13.05.17 00:57:05)
valla iyi salon bulmak büyük şans. hocadan memnunsan çok dert etme gerisini, ticari ilişki çerçevesinde takıl gitsin.

  • manuel mandalina  (13.05.17 01:03:15)
Bence hizmet paryı alıncaya kadar olmamalı. Koca salon. İsteğinizi yerine getirmek zorunda değil ama bi iyi niyet gösterebilirlerdi. Ben müşteri olsam ne paracı bunlar der, mekandan ve bu konuşmayı yaptığınız kişiden soğurdum. En iyisi başka mekan.

  • ilkinci  (13.05.17 03:09:41 ~ 14.05.17 02:58:07)