yeni girilen işten ayrılmak için iş aramak nasıl oluyor?

merhaba. yeni bir işe girmiştim 2 ay önce. ben buradan ayrılmak istiyorum. nasıl izin alıp da iş görüşmesine gitme fırsatım olabilir ki ya da nasıl oluyor bu işler?

küçük bir ofis ve şirketin sahibiyle anlaşamıyoruz. aslında bu başından beri belliydi de arkadaşım var bir tane orda aynı zamanda şirketin ortaklarından. neyse onunla idare ederiz diye düşündüm ama olmayacak. ayrıca odada bi tane de aşırı deşerecede uyuz bi tip var. iş görüşmesi yapsam böyle de anlatılmaz ne demek lazım? arkadaşınla konuş, sahibiyle konuş filan gibi önerilerle gelmeyin lütfen.

not: yazılımcıyım.

rapor al

  • gozu acik sevisen yahudi  (08.05.17 21:17:59)
Yazılım şirketleri genelde skype üzerinden görüşme yapabiliyorlar. Ya da akşam 7'ye görüşme ayarlayıp 1 saat sizi bekliyorlar. İlla mesai saatleri içerisinde olacaksa da sabah saatlerini isteyip uyuyakalmisim aksam kalır telafi ederim vb. bahanelerle geçiştirebilirsiniz.

  • gsgsgsgsgsgsgsgs  (08.05.17 21:24:54)
Yüksek lisans mülakatım var de :D hastayım, bi yakınımı hastaneye götürmem gerekiyor gibi bahaneler de iş görür.

  • ekaterina  (08.05.17 21:28:23)
Böyle duyurulara da hastayım harbiden. çok dar bi soru sorup şunla gelmeyin sakın bana bunu demeyin diye trip atıyorsunuz birde (:

Eğer adamalrala konuşamayacak kadar kötüysen yapacağın tek birşey var kardeşim. Açıklıyorum:

İstifa e-de-cek-sin ! ondan sonra da günde 2 saat iş arama iznin var yasal olarak. internetten başvuracak sonra da görüşmelere gideceksin. bi gün gitmiym öbür gün 4 saat olsun filan diyip anlaşacaksın. zaten yokuş yaparlarsa senden verim alamazlar en kötü hemen yolları ayırırsınız. korkmayın şu adamlardan ya oda senin gibi bi insan sadece parası var.
  • fyodor dostoyevski  (08.05.17 23:16:56 ~ 23:17:11)
şu an 3. ayın ilk günlerinde, yani deneme süresi dediğimiz periyotta olduğum için istifa ettiğim takdirde öyle bir hakkım yok anında bırakmış olurum. ki bu ayın sonunda onlardan da beni çıkarmak gibi bi hareket görürsem şaşırmam diğer yandan. böyle bi durum olmasa istifa etmeyi deneyebilirdim.

konuşmak hiçbir şeyi çözmeyecek hatta daha da gerecektir. bu trip atmak değildi sadece bunun bi çözüm olmayacağından %99 emin olduğum için böyle yazdım.
  • tepedeki psychedelic adam  (08.05.17 23:57:46)