Gaming PC Performansları - Benchmark

Romalılar selamlar,

Bir desktop gaming pc almayı düşünüyorum; muhtemelen 2. el olacak.

2 sorum olacak:

- Belirli spec'lere sahip bir PC'nin performansını, bilgisayarı satın almadan ölçebileceğim bir yer var mıdır? Örnek olarak aşağıda bir setup göstereceğim, bunun nasıl performans göstereceğini nasıl anlayabilirim?

- Yine benzer bir şekilde, parçalara upgrade yaptıracak olsaydım hangi parçaların nelerle uyumlu olduğunu anlayabileceğim bir yer var mıdır?

i5 2500k @4.7mhz
Akasa venom cpu sogutucu
Zotac gtx 1050 2gb
Kingston HyperX Savage 8GB 2400MHz DDR3
120gb ssd
gigabyte H77-D3H anakart
corsair 400r kasa
Akasa Venom 750W psu
2 adet akasa exhaust kasa fani (12cm/4pin)
2 adet miknatisli toz filtresi

www.userbenchmark.com

şurdan parçaları seçersen sonuç elde edebilirsin ama senin alicağin kasa bu geniş skalanın en tepesindemi olur en dibinde mi o tamamen şans

3 parçanın uyumlu olması lazım gerisi zaten mutlaka birbirine uyuyo
ram-işlemci-anakart

yani şöyle açıklıyım bu işlemci 2.nesil 3.nesil bi işlemci almak istersen anakartına direk takabilirsin ama 4.nesil bi işlemci almak istersen anakartını değiştirmen lazım 5.nesil bi işlemci almak istersen hem anakartı hem rami değiştirmen lazım

bunun dişinda her parçayı kafana göre değiştirebilirsin
  • berginyonbaenre  (06.05.17 17:01:19)
yazdığın özellikler fena değil de masaüstü için gtx1050 bence seni üzer,almak istediğin parçayla anakartını vs. google'a yaz ordan bulursun uyumlu olup olmayacağını ama anakart fena değil sli için bile slotu var alacağın ekran kartı işlemci vs ile uyumlu olur %90.

  • valkin rockefeller  (06.05.17 19:46:21)