kaç/hangi whatsapp gruplarının içindesiniz?

selamlar,

benim hiç whatsapp grubum yok. çok az var.
:(

insanlar nasıl oluyor da 50 tane grubun içinde.

siz kaç grubun içindesiniz? ne grupları ki bunlar? iş? aile? kankitolar? e başka?..

1- liseden en yakın 4 arkadaşım (5 yıldır var bu grup)
2- ev arkadaşlarım

  • bohr atom modeli  (04.05.17 17:52:16 ~ 17:52:33)
-Lise döneminden yakın arkadaş grubu
-kuzenler (ve eşleri)
-kardeşler
-kardeşler ve anne
  • kozmosta bir nokta  (04.05.17 17:56:14)
Bende 4 grup var. çok vard ıama çoğundan çıktım. Kalan gruplar;
-aile grubu
-mezuniyet sınıfı grubu
-dernek yönetimi grubu
-yazlık arkadaşları grubu
  • kaptan memo  (04.05.17 17:57:52)
İş servisi
İşte aynı departmanda çalıştığım kişiler
İşteki kadınlar
  • sopiro  (04.05.17 17:58:01)
13 tane var bende :)
Komşular,arkadaşlar,kuzenler,kardeşler,teyzeler vs vs

  • brnbrs  (04.05.17 17:58:07)
1- (Geç Buluşanlar) 3 kişilik bir arkadaş grubu
2- ... Sürücü Kursu (İşle ilgili haberleşme vs.)
3- Trafik ve Çevre Kursu (Gittiğim kursla ilgili haberleşme, soru paylaşımı vs.)
4- ... MTSK İletişim (Diğer Kurslar ve Milli Eğitim ile haberleşme)
5- Pre-Intermediate 2 (Eski İngilizce sınıfım ama arada paylaşılanlardan faydalanmak için çıkmıyorum)
6- Ekşi Psikoloji (Duyuru vasıtası ile girmiştim.)
7- Artgasm Sohbet (Duyuru vasıtası ile girmiştim.)
8- Artgasm Etkinlik (Duyuru vasıtası ile girmiştim.)
  • mutekebbir  (04.05.17 17:58:08)
3 tane okul grubu var. 1 aile grubu, 1 arkadaş grubu, 1 ekşi müzik grubu, 1 tane de STK grubundayım. Toplam 7 yapıyor.

  • tahin pekmez yoğurt  (04.05.17 17:58:37)
1. üniversiteden birkaç arkadaşın olduğu grup.

sor en son ne zaman grupta bir şey yazdın, hatırlamıyorum. o kadar eski.

ondan da çıkacağım da blue eyes white dragon gruptan ayrıldı yazısı yazacak diye çıkamıyorum.
  • blue eyes white dragon  (04.05.17 18:03:58)
benim de hiç grubum yok :(

  • senolll  (04.05.17 18:05:41)
1-sülale
2-aile
3-kardeşler
4-kurs
5-diğer kurs
6-diğer kurstan 2 arkadaş
7-ilkokul grubu
8-ilkokuldan 2 arkadaşla ayrı bir grup
9-iş yeri birim grubu
10-bir işin hissedarları
11-öbür işin ortakları
  • ofelia  (04.05.17 18:06:50)
Aile grubu
ofisteki yakın arkadaşlar grubu
üniversite ev arkadaşı grubu
üniversite yakın okul arkadaşı grubu
memleketteki yakın arkadaşlar grubu (favori grubum )
yakın kuzenler grubu
anne tarafı teyzeli kuzenli grup
pilates kursu grubu

aktif olmadığım gruplardan çıkıyorum.
  • cabiday  (04.05.17 18:14:54 ~ 18:15:44)
17. birkaç tanesi aynı kişilerden oluşuyor ve zamanında açmıştık hatıra olsun diye duruyor. misal yakın arkadaşın düğünü için açılan grup gibi.

aktif olan 7-8 tanesi
  • washe  (04.05.17 18:22:21)
1- beraber çalıştığımız arkadaşlarla olan iş grubu. uzaktan yönetmek durumunda olduğumuz zaman kullanıyorum.
2- müzik grubu. playlist vs. planlıyoruz.

  • brakgn  (04.05.17 18:48:56)
Benim iki uc ama aktif az :)

Buradan ingilizce tarih psikoloji gibi gruplar bulursam katilmak isterdim ben de.
  • brad pitt  (04.05.17 18:52:29)
1 arkadaş
1 iş

2 de telegram - duyuru grubu
  • elorelia  (04.05.17 18:54:48 ~ 18:55:06)
şu an fark ettim, benim o kadar çok grubum varmış ki saymaya üşendim. 50yi rahat geçer. her boka grup açılırsa böyle oluyor tabi. yok ali'nin doğumgünü, ayşe'nin bebeği, osman'ın düğünü.. bu tarzların geneli önemli günleri planlamak ve sonrasında da o günlerde çekilen fotoğrafların paylaşılması için açılmış ve öyle kalmış gruplar.

bir de birsürü kişinin olduğu bir gruptakileri çekiştirmek için o gruptaki birkaç kişi olarak toplanıp açtığımız gruplardan çok var.

hiçbirinden de çıkmamışım, çoğunda tek ben kalmışım hatta.

aktif olarak kullandıklarım:
yakın arkadaşlar grubu
apartman komşularımızın toplaştığı grup (benim favorim bu grup. çok tatlı konşularımız var, sürekli birbirlerine iyilik yapmaya çabalıyorlar. yaptıkları kısırın böreğin fotoğrafını paylaşıp "canı çeken varsa daire 7ye beklerim" falan yazıyorlar ^^)
servis grubu
şirket grubu
yeğenimin fotoğraflarının paylaşıldığı bir aile grubu
başka bir arkadaş grubu
başka bir arkadaş grubu daha
  • istanbul kanatlarimin altinda  (04.05.17 19:12:17)
- yakın arkadaş grubu (çok aktif)
- aile (aktif)
- tiyatro grubu (yarı aktif)
- gezi planlarımızı paylaştığımız bir grup (aktif)
- dil kursunun grubu (aktif)
- önemli makaleleri paylaştığımız fikir teatrisi grubu (biraz aktif)
- çocukluk arkadaşlarının olduğu grup (az aktif)
- kayak planlamaları grubu (kışın aktif)
- tatil grubu (az aktif)
- arkadaşın bebeğinin fotoğraflarını sevdiğimiz bir grup (aktif)

ve bilimum 5-6 tane ayrı buluşma grupları var zamanında kurulmuş, işlevsel olarak evrilmiş ve şu anda zaman zaman kullanılan...
  • bi mekan  (04.05.17 20:03:56)
Sıfır. gruplar her zaman yozlaşmaya açıktır. Facebook grupları dışında sosyal açıdan daha işlevsel başka hiçbir oluşuma inanmıyorum. En son katılıp da bir cacık olmadığını anlayıp ayrıldığım grup da burada temelleri atılmış olan sanat bla bla grubudur.

  • matrix  (04.05.17 20:09:57)
4 grubun içindeyim şu an. Biri duyurunun sanat grubu, biri aile grubu, diğer ikisi de yakın arkadaşların oluşturduğu buluşma ayarlama grupları. Eskiden daha fazla vardı, çok gereksiz geldi çıktım hepsinden.

  • anumegha  (04.05.17 20:14:26)
sayısını bile bilmiyorum. x(

  • shotgunwoman  (04.05.17 20:19:41)
5 tane.
4'ü işim ve mesleğim ile ilgili fakat birisi inaktif,
1'i arkadaşlar ve kuzenlerin olduğu bir grup,

1 tane de aktif messenger grubumuz var. bu hepsinden daha aktif.
  • jamiro  (04.05.17 20:55:19)
iki tane. biri iş grubu ama oradan ayrıldım sayılır, kimsenin bana bir şey söylediği yok, ben de yazmıyorum. arada yazılanları, varsa geyikleri falan okuyorum. diğeri rusça kursumuzun grubu. orada da muhabbet yok pek, nadiren soru olursa o sorulur, not varsa paylaşılır vs. genel olarak kısadır sohbet. iyi ki de öyledir. en sevmediğim şeylerden whatsapp grupları. sabah akşam bildirim üstüne bildirim. şeytan diyo git nokia 3310 kullan.

ayrıca ben neredeyse hiçbir sorumluluğum olmamasına rağmen "boş işlere çok vakit harcıyom" diye üzülürdüm, bu duyuruyu görünce rahatladım biraz. bu ne amk 35 tane whatsapp grubu ne, ciddi ciddi oturup sohbet falan mı ediyosunuz her gün bu kadar. pii.
  • der meister  (04.05.17 20:59:16 ~ 21:18:42)
şirkette kategori grubu, departman grubu.

bayram-seyran-iftar zamanları açılan arkadaş grupları sonrasında kapatılıyor. bir kere heves ettim öyle bir gruba daldım toplanziden, 7/24 boş muhabbet olunca kaçtım
  • gazozailacatmauzmani  (04.05.17 21:16:46)
1-bolumdekilerle toplu bi sınıf grubu
2-kız kankalarla dedikodu grubu
3-kız+erkek kankalarla grup
4-ailedekilerin oldugu grup
5-calısmayla ilgili bi motivasyon grubu
6-muzik paylasımı yapılan bi grup
7-tegv gonullulerin grubu
8-liseden kalan yakın arkadasların oldugu grup

aynı kankaların barındığı birbirinden ayrı 3 4 tane grup var:D birinde biri yok diğerinde biri falan. çoğu gereksiz.
  • theworldismine  (04.05.17 21:26:12)
3 adet.

aile grubu
çekirdek aile grubu
okul grubu
  • theseachange  (04.05.17 22:25:19)