2.79 not ortalamasıyla akademisyen olunur mu?

bir arkadaşım için soruyorum. kendisi akademisyen olmak istiyor ama not ortalaması düşük. okuduğu bölümü sonradan sevmeye başlamış ve bu alana baya ilgi duyuyor. mümkün mü bu durumda?

kendini hocalara kanıtlaması gerekiyor. okul dışında alanıyla ilgili bir şeyler yapmış olması lazım.

  • la rana  (03.05.17 00:27:07)
yüksek lisans yapıp ortalamasını orada yükseltsin. ha, bu şekilde de mümkün ama böyle daha garanti. benim bir tanıdığım lisansı 2.30'lu bir ortalamayla bitirip yüksek lisansta ortalamasını üç küsürlere çekmişti. ondan sonra bir okulun araştırma görevlisi kadrosuna başvurdu, kabul edildi.

  • loveless  (03.05.17 00:32:50)
2.75 le oldum, tşkler.

  • ekaterina  (03.05.17 00:51:37)
fen bilimleri ya da muhendislik mezunuysa olabilir.

akademisyen olmak icin, kisinin kendine guvenmesi lazim, tek basina bagimsiz calisabilmesi kisinin.
  • ubi dubium ibi libertas  (03.05.17 08:34:33)
Mümkün

  • mutlusismankedi2015  (03.05.17 11:18:16)
olur. tabii ne şartlar önemli. ama not ortalaması yüzde 10 ila taş çatladı 20 arasında etkili bu da çok aşırı bir şey değil. ales, yabancı dil bunları olabildiğince yüksek tutsun. bir de bilim sınavı çok önemli ve mülakat.
fen bilimlerinde ortalamalar sosyal bilimlere göre bir parça daha düşük olsa da, sosyal bilimlerden de kabul alabilir pek tabii ki.

  • limoncello  (03.05.17 12:14:57)