elektrik süpürgesinden anlayan dostlar! toplanın hele!

elektrik süpürgesi alacağım.
biraz araştırdım, toz torbalı su torbalı, torbasız ve siklonik olarak ayrıldığını gördüm.
gönül ister ki siklonik alayım ama aşırı pahalı.
ne dersiniz? özellikle kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini ile beraber tavsiyede bulunmalarını rica ediyorum.

sulu olandan asla alma. toz torbasız philips powerpro compact aldım ben, ekseriyetle bayılıyorum.

  • turk kizi  (02.05.17 18:00:43)
akakce.cubecdn.net
şundan var bizim evde memnunuz.

2000 2500e süpürge mi alacaksın???? 700 800e al yahu 2000 ne. yapacağı toz çekmek atla deve değil.
  • elorelia  (02.05.17 18:15:03 ~ 18:31:07)
max. bütçe nedir

  • veritaslibertas  (02.05.17 18:18:06)
kardeş sulu olandan asla alma da ne alırsan al. ben ettim sen etme.

  • jamiro  (02.05.17 18:21:48)
bütçe çok ikna edici olursa siklonik olanları da alabilirim. 2000-2500 tl diyelim. ama fark yok diyorsanız @türk kızı nickli arkadaşın tavsiye ettiğini de alabilirim.
sanırım filtrenin HEPA filtre olması önemli. bir de halı da toz tutma özelliğinin iyi olması gerek. başka neyi göz önünde bulundurmam gerek acaba?

  • karsinin aksisi  (02.05.17 18:24:44)
Benim için elektrikli süpürgede olması gereken en önemli özellik topladığı tozları dışarı vermemesi.

Bunu en iyi sağlayanlar su filtreli ve siklonik olanlar. Su filtreliyi kullanmak zor, bakımını iyi yapmak gerekiyor ve bir süre sonra kötü kokmaya başlıyor. Torbasız ve torbalı olanlar illaki havaya toz kaçırıyor. Hepsini denedim (annemin evinde), şimdi kendi evimde siklonik kullanıyorum. Bakımını yapabileceksen su filtreli, yoksa paraya kıyıp siklon.
  • peggy  (02.05.17 18:25:25)
philips marathon

  • contavolta  (02.05.17 18:36:30)
o kadar bütçe varsa dyson. süpürgede muhtemelen en iyisi ama tüy müy gibi dertleriniz yoksa biraz overkill olacaktır.

  • passion rules the game  (02.05.17 18:48:08 ~ 18:49:27)
Ben su sistemli süpürge kullanıyorum. Eğer her süpürmeden sonra suyunu boşaltırım derseniz tavsiye ederim. Hiçbir şekilde koku vs olmuyor. Yok uğraşamam derseniz cevap philips marathon

  • mayday  (02.05.17 19:18:46)