750 bin TL degerlendirmece

Bir kac fikrimiz var ama

1- Taksi plakasi almak

Duragi ile birlikte. 0 araba ile yaklasik 600 bin TL tutuyor. Ogrendigimize gore gunluk kemiksiz getirisi min. 200 TL civarinda.

2- Servis plakasi almak

Bu da 0 servis ile birlikte yaklasik 650 bin TL civarinda tutuyor. Gunluk 2 veya 3 servis alinir ise aylik min. 4500-5000 TL arasinda kazandiriyormus.

3-Bunlar disinda sizin mantikli fikriniz?

Suralardan ev/arsa/yat/kat alin demeyin hem zaten onlar var, hem de bu paranin bir ise yatirilmasi gerekiyor.

Çükümser edit: Lokasyon tabi ki Ankara. Ve duruma gore 1 trilyona kadar cikabilir butce.

burger king aç

  • sizofren06  (28.04.17 21:47:34)
lokasyon neresi? istanbulda bu fiyatlar zor

  • tavish11  (28.04.17 21:54:36)
90bin - 100 bin civarına 6 tane öğrenci şehirlerinden/semtlerinden 60m2 daire al. içine sıfır eşyaları diz. güzel tasarımlı temiz daireler yap. tanesini en az 800 liradan eşyalı olarak kiraya ver. aylık 4800 lira getirisi olur. emlak olduğundan değer de kaybetmez. koyacağın eşya daire başı 10bini geçmez.

  • mr.goodcat  (28.04.17 21:56:38)
servis plakası işi iyi de, servis plakasının yanında o plakanın okul hakkı var mı bu da önemli. Her servis her okula giremiyor falan bir sürü ayrıntısı var bunun. Zamanında anlaşmışlar hep onlar da parayla satılıyor.

  • ekaterina  (28.04.17 22:15:19)
Melek yatırımcı olun.

  • gneral  (28.04.17 22:17:16)
mr.goodcat'in önerisini Eskişehir'de yapabilirsiniz. En son bir arkadaşımla konuşmuştum, merkezde apart daireler o fiyatlardaymış. Gayet mantıklı, taksiyle filan uğraşılacağına.

  • pokepoke  (28.04.17 22:22:40)
600-800k para bağlayıp taksinin derdiyle uğraşıp ayda 6k yılda 72k kazanmak bana aşırı düşük geliyor.

herhangi basit bir ticaret taksinin en az 5 katı daha fazla kazandırır.
  • orpheus  (28.04.17 22:34:01)
@Ekaterina: Halamin 2 oglunun da kendi servisleri var. Ankara da oyle bir sey hic duymadim. Tur sirketine bagli calisiyolar

@Mr.goodcat: Babamin en yakin arkadaslarindan biri ankara/golbasinda 1+1 30, 35 dairelik apart yapti dedigin sekilde. Hatta binaya dogal gaz baglatma isinde babam yardimci oldu. Mantikli aslinda.
  • bir3iki7  (28.04.17 22:34:36)
taksi isi hic güvenilir degil.Amcamda iki plaka var.Kan aglıyor adam.Sana kemiksiz her gün 200 getirecek güvenilir adam bulman zor.Bugün fazla is olmadu deyip yan cizen çok.Bu adamlara fazla karsı da gelemiyorsun,cogu potansiyel suçlu.Servisinde bir sürü prosedürü var dedikleri gibi.Cok cok iyi arastirmak lazım.Mr.goodcat önerisi güzel bak.

  • basubadelmevt  (28.04.17 22:36:20)
şu aralar türkiyede ucuz yemek işi açarım açsam açsam.

maksimum 100 bin masraf ederim.

öğrenci şehirlerinde ev olaı mantıklı. bana sorarsanız sıfırdan inşaattan girin olaya. izin durumları nasıldır bilmem ama 4-5 katlı binayı her katta 35 m2 den 6şar daire olacak şekilde eskişehirde 750 bine maledersiniz arsasıyla sanırım.
  • kurnaz  (28.04.17 22:37:15)
burger king, starbucks, mcdonalds, güllü oğlu, dominos ben olsam bunlardan birini açardım o para ile getirisi yüksek

  • atcapar  (28.04.17 22:43:08)
Ben o paraya aylık 60.000 kazanirim.

  • opitseri  (28.04.17 23:09:18)
muş...

Yukarıda yazıkların ve verilen cevapların hepsi zarar ve hayal. Taksiyi eğer sen sürersen o kadar anca kazanırsın. Serviste 2-3 sefer alamazsın, tek servis, o da çok iyi bir güzergah verirlerse veya alabilirsen ancak 4-5bin. Burger King açmak için, franchise ile birlikte 2-3 milyon masraf edersin vb.

Aklın varsa git emlakçı dolaş ve arsa al. Eğer arsan varsa ve yeri iyiyse, öğrenci yurdu, huzurevi vb. yatırım yapabilirsin. Onun için de 1 milyon üzeri izin, proje, inşaat, teşrif vb. gerekli.
  • malheiros  (28.04.17 23:25:17)
@gneral demiş, melek yatırımcı ol. hem sen kazan, hem bir başkası da senin vesilenle kazansın. win win!

taksi-servis bana hiç mantıklı gelmedi, gelmiyor. 750 ya da bir milyonu olup hala ne diye böyle amele işlerle uğraşılsın ki?.. daha düşük yatırımlarla, daha büyü meblağlar kazandıracak işler varken.

o paraya bir değil, birkaç iş kurulur ve dediğin günlük getirilerin misli gelir.
  • runfor  (28.04.17 23:48:02)
@runfor

tr de melek yatırımcılık olayı çok zor. insanlar profesyonel değil. öyle silikon vadisi durumu yok pek. kurumsal anlamda melek yatırımcılık var ama bu da çok çok az.

türkiyede olacak hatta olmuş şey şu:
size çok güzel bir fikirle gelir 3 eleman, bunlar çok parlak, hırslı tiplerdir. 2-3 ay projede çalışırlar, sonra ortaya bir şey çıkmaz, birinin umudu kırılır bu kısa sürede, iş aramaya başlar, 2 ay sonra iş bulur "yaa benim annemler kızdı git düzgün işe gir dediler" der siz maaşı above average ya da gireceği işin 2 katı överseniz dahi. sonra biri bakar proje adam olmayacak gibi uzatır uzatır, işi savsaklar. diğeri instagrama sarar, karı kız peşinde koşmaya başlar. sizin zaten bir noktadan sonra umudunuz kırılır. türkiyede iş yaptırmak çok çok zor, gerçekten insanlar profesyonel değiller, çok duygusallar.
  • kurnaz  (29.04.17 00:00:53 ~ 00:01:51)
@malheiros: dedigim gibi servis isini etrafimda yapanlar var 2-3 servis aliyolar. En kotu ogrenci+memur seklinde. Taksiyi benim kullanmam dusuk bir ihtimal. Franchise isi de mantikli gelmiyor nedense. Onun yerine alköllü bi mekan acarim. Daha onceden lokal ve kahvehane(kiraathane)miz vardi zaten. Arsa da var da alakasiz yerlerde.

@runfor: bakinca ortalama kendini 10 yilda amorti ediyor. ama tabii dedigin gibi ticaret ile daha kisa surede kar etmek mumkun kesinlikle.
  • bir3iki7  (29.04.17 00:04:30)
@kurnaz; sorun, tr'de melek yatırımcı olmaması. fikri olan insan da var, çalışıp koşturacak insan da.

maaşla çalıştıracak, işini düzgün yapacak insan bulmak da kolay ama ondan bahsetmiyorum. fikri olan ve bu fikrine yatırım yapıldığında bütün enerjisini harcayacak kişilerden bahsediyorum. misal ben.

@bir3iki7, bir yılda yatırdığın parayı geri alman garanti. kâr da, beklentiler tutarsa yüzde 25'ten az değil.
  • runfor  (29.04.17 00:54:40)
@runfor

hayır hocam, bakın şurada dedikleriniz bile zaten neden yatırım yapılmaması gerektiğinin göstergesi.

fikri olan adama yatırım yapılmaz, o fikri bir noktaya getirmeden yatırım yapılmaz. fikir 5 para etmez, onun uygulanabilirliği ve projelendirilmiş, çalışan örneği olması gerek. bunu da sizin yapmanız gerek. fikir değersiz bir şeydir uygulamasını yapamıyorsanız.

ortada daha proje yok, siz hemen 1 senede paranın garantiliğini vermişsiniz. o kadar garantiyse kredi çekin yapın.

1 senede para kendini çıkarıyor ama kar %25? bu nasıl olacak? yatırılan paranın 4 katı para girdisi lazım. %25 kar çok çok ucuk bir rakam.

daha bu basic şeylerde bile çatıdıyor. cidden bu kadar garantiyse bankalar kredi vermek için peşinizde koşar. %25 kar garantiliyse evi arabayı satıp girin. ciro ile karın ayrımı belli değil. %25 kar ile ben yatırımı 4 senede çıkarıyorum sana hiç bir şey vermeden.

ek olarak geçen aylarda şurada 5 milyonlu şeyler sarfetmişsiniz, bu 1 senede çıkan parayı ona gömün.
www.eksiduyuru.com
  • kurnaz  (29.04.17 02:44:37 ~ 02:52:14)
@kurnaz, sen hesaplarken kazanan kazanıyor.

belli bir seviyeye gelmeden para yatırmayan adam o saatten sonra da beş kuruş para koymasın işe zaten. çakallık bu.

girişimcilik nasıl tu kaka edilir, yaratıcılık nasıl öldürülürü anlatıyorsun. bunun hesaplı, planlı ilerlemekle ilgisi yok. bu yüzden bu ülkede bir şey olmuyor işte. bu yüzden herkes servis/taksi plakası/arsa/daire/çiğ köfteciden başka iş bilmiyor.

edit büdüt: bahsettiğin duyuruyu silmedim, kalsın orada. o da benim bir projem. 5 milyonluk bir sermaye oluşturmak. sermayeyi nasıl bir araya getireceğimi çok iyi hem de çok biliyorum. ama onun için de bir başlangıç sermayesi gerekiyor ve bende yok!

ne yapayım? ayağıma taş bağlayıp denize mi atayım kendimi? o gün gelecek ve ben fikir alıyorum, düşünüyorum, araştırıyorum.
  • runfor  (01.05.17 02:28:29 ~ 02:50:26)