dolar düşmüş

dolar nasıl alınır? azıcık birikmişim var dolar almayı düşünüyorum akmasa da damlar hesabı. iş bankası kredi kartım var ona ait hesapta var. internet bankacılığından dolar alınabiliyor mu? bankamatikten hesaba para yatırıp o parayla dolar alsam oluyor mu?

Mobil bankacılıktan yatırımlar bölümünden dolar al/sat yapabilirsin.
Öncesinde hesaplar adımında dolar hesabı açman gerekebilir.

  • cakabo  (24.04.17 17:09:57)
oluyor ama önce dolar döviz hesabı açmanız lazım. İnternet bankacılığından açabilirsiniz. Ardından tl hesabınızdaki parayla dolar alıp döviz hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz.

  • nuevo  (24.04.17 17:09:59)
dolar 3.60 iken 1000tlye dolar aldım diyelim 277 dolar gibi bişey oluyor. dolar 3.90 olduğunda satsam 1083 tl oluyor. hesaplarım doğru mudur? bu parayı istediğim zaman çekebilir miyim? mesela 3.93 oldu istediğim rakama ulaştı hemen çat diye doları liraya çevirebilir myim? daha yeniyim sorularımı mazur görün.

  • uyusam iyi olur  (24.04.17 17:16:28)
Çevirebilirsin.
Dönüşüm işlemlerini mesai saatleri içinde yaparsan kurdan ötürü zararın minimum düzeyde olur. Piyasalar kapalıyken banka sana daha kötü kurdan işlem yaptırır.

  • cakabo  (24.04.17 17:20:01)
evet istediğin zaman çekebilirsin.

ama bankaların kurları birbirlerinden ve genel kurdan farklı olur. şu anda dolar 3,59 ise iş bankasında sallıyorum 3,60 tan dolar alırsın. dolar 3.90 olduğunda da iş bankasında sallıyorum 3.88'den bozdurursun.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (24.04.17 17:20:16)
ha bankaya göre düşüyor yani fiyatlar. düşmesinin sebebi bankanın bu işlemden kar elde etmesi midir? ayrıca hesaba max ne kadar yatırılır öğrenebilir miyim?

  • uyusam iyi olur  (24.04.17 17:34:37 ~ 17:35:20)
Yatırmanın bir sınırı yok. İstediğin kadar yatır / çek.
Tabii banka ne kadar düşükten alıp yüksekten satarsa o kadar kar ediyor.

  • cakabo  (24.04.17 17:45:38)
hesabın garanti bankasındaysa internetten dolar hesabı açabiliyorsun ama limiti 0 oluyor. dolar almak için şubeye gidip limit arttırımı yapman gerekiyor.

madem niye internetten hesap açmaya izin veriyorlar bilemiyorum. garanti işte.
  • 111111  (24.04.17 17:50:50)
iş bankası işte üniversiteli. daha önce başka bankanın banka kartım vardı onun hesaba 100 tl limiti vardı daha fazla yatıramıyorduk. şu an baktım iş bankasına onun hesap limitini göremedim ama günlük para yatırma limiti yazıyor 500 tl değiştiremedim. yani bankamatiğe gitsem 1000tlyi bir günde yatıramıyorum 2 ye bölüp 2 günde yatırabiliyorum.
şu an dolar hesabı açmadım belki bizde de öyle birşey vardır.
bir ton sorun çıktı valla.
  • uyusam iyi olur  (24.04.17 17:54:55 ~ 17:59:01)