500 dolarlk banknot

500 dolarlik banknot yok mu? Dovizcide bütünletcektim , yok dedi.Orda mı yok yoksa piyasada mi anlayamadim. Ben var diye biliyordum.

En fazla 100 var agabey. en.wikipedia.org

  • teknikekip  (24.04.17 13:13:52)
bankalar arası transferlerde kullanılıyor diye biliyorum. hatta mel gibson'ın bir filminde bunun geyiğini yapmışlardı.

  • hosein  (24.04.17 13:14:55)
Alla alla ilginc vallahi. 500 euro varmis.

  • basubadelmevt  (24.04.17 13:15:32)
bazı paralar olur, kullanımı sınırlıdır.

yazmışlar wikide

"Notes in denominations of $500, $1,000, $5,000, $10,000, and $100,000 were all produced at one time; see large denomination bills in U.S. currency for details. These notes are now collectors' items and are worth more than their face value to collectors"

bazı değişik coinler ise normal kullanımda geçerlidir, mesela 5-10-20 euro coinler. bunlar koleksyonerler için yapılır ama günlük kullanımda geçerlidir. hatta bazı otomatlar bu satılmayan coinleri verebiliyor para üstü olarak.

bana bir kere bir otomat 5 euro coin verdiydi para üstü olarak. bende mcdonaldsta harcamak istemiştim, adamlar benim sahte para filan verdiğimi sanmışlardı, kabul etmemişlerdi parayı.
  • kurnaz  (24.04.17 13:57:51)