Erkek Biyolojisi Çok güçlü. Kadınım ve ezik hissediyorum.

Mesela bir erkek istesin 80 yaşında bile babalığı tadabilir, çocuk yapabilir. Ya kadın ? Taş çatlasa 40'ta işi biter, o da milyon tane tıbbi destekle. Erkek aynı anda 1oo kadını hamile bırakabilir, kadın bir çocuk doğurana kadar 9 ay zahmet çeker. Erkek biyolojisnin bu denli güçlü olması beni gıpta ettiriyor resmen.

Etrafta bebek gibi güzellikte kızlar, yeşil gözlü, sarışın, kel göbekli herifleri nikah masasına oturtmak için ter döküyorlar, herifler naz ediyor resmen. Bu kızların ortak özelliği 30-35 yaşında olmaları. Her kızın dna'sında bu var işte: "anne olma zamanım daralıyor birini bulmalıyım" olayı var. 65 yaşındaki bir akrabamız geçen nikahlandı, nikahına gittim. Adamın nikahı altına aldığı kadın 36 yaşında bekar, hiç evlenememiş, topluma "kız kurusu" olarak etiketlenen kadınlardan. sırf evliliği tadabilmek, anne olabilmek için 65'lik adamla evliliğe atladı resmen.1 ayda kıyıldı nikah.

Yani sözün özü, erkek biyolojisi çok güçlü, valla bu dünyaya erkek olarak gelmek varmış.Evlilik-bebek konularında çok şanslılar. Son zamanlarda bunu fazlaca düşünüyorum ve kendimi erkekler karşısında ezik hissediyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

kadınlık ölçütün bu mu yani? doğurganlık? damızlık mı sanıyorsun kendini?

toplumun dayatmalarını kabul edip etmemek senin elinde. bir erkek olarak kendini bu şekilde; erkeğe göre ezik, eksik vs gören, hisseden kadınlara sinir oluyorum.

lütfen saçmasapan konuşma.
  • washe  (18.04.17 22:49:15)
Evlenmeyi ve cocuk yapmayi hayatinizin merkezine koymazsaniz cok sorun yasamazsiniz aslinda.

  • luchetti  (18.04.17 22:49:17)
Hem feminist hem homo olmayı dene :) valla cok iyi hem güçlü hissediyorsun hem de böyle kısır döngülerde dolanmıyorsun

  • fıytfıyt  (18.04.17 22:51:11)
@washe ve luchetti, yıllarır yalnızım sevgili edinemedim bir de etrafımda böyle çok örnek var. erkekler için cinsel iktidar ve kudret çok önemli, 80'inde bebek yapabilmek de bunun parçası.

  • sybella  (18.04.17 22:51:17)
@angelus Allah aşkına, zengin mengin değildi buldukları kocalar. ayda maksimum 3500 tl maaş alan beyaz yakalılardı.

  • sybella  (18.04.17 22:52:07)
Erkekler icin cinsel iktidar ve kudret cok onemli genellemenize katilamiyorum. Eski uygarliklarda oyledir elbet hatta bereket tanrisi figurleri de bunu ifade eder diye biliyorum ama artik oyle degil sanki?

  • luchetti  (18.04.17 22:55:19)
Türkiye gibi bir yerde doğup keşke erkek olsaydım diyen ilk insansın sanırım, arkadaşa madalyasını getirin :D

  • Golden Ratio  (18.04.17 22:55:59)
Bu mudur yani kadin olmanin anlami? Erkek olmak da gordugunu becerebilmek degil. Bence daha genis dusunmelisin.

Ustelik nikahi altina almak da nedir? Hangi devirdeyiz? Boyle ifadeler 100 yil oncesinin laflari.
  • Traveller  (18.04.17 22:57:49)
kendi kendini bu kadar asagilayan
kadinlar gordugumde yazik diyorum sadece.
sizin kadin olarak baska amaciniz gayeniz yok mu
  • lithu  (18.04.17 23:00:52)
şu salak troll'ü hala banlamadı ya bu moderasyona da YUF olsun.

  • der meister  (18.04.17 23:01:15)
Sen çirkin biriydin diye hatırlıyorum. Çirkinlerin şansı hiç yok maalesef. Güzel olan kadın 50'sinde de seçilmez, seçer. Kalite meselesi. Evlilik programları 20 yaşında kızlarla dolu. Zengin erkek bulup çanta gibi yaşamak sadece yaşlı kadınlara özgü değil.

  • dissendium  (18.04.17 23:01:43)
en sığ ataerkil perspektiften bakarsak, evet kadın olmak çok ezik, erkek biyolojisi çok güçlü. farklı bir perspektif geliştirirsen bu şekilde hissetmezsin.

  • cikis yolu  (18.04.17 23:03:47)
@dissendium yoo çirkin deilim. sadece şanssızım ve yeni erkeklerle tanışacak ortamım yok.

  • sybella  (18.04.17 23:04:44)
Bence çirkinsin. Gerçekten güzel olan kızlar şans, çevre gibi konulardan bağımsız olarak hayatlarını sürdürürler.

  • dissendium  (18.04.17 23:08:20)
@dissendium güzel türkçemizde "çirkin şansı" diye bir deyim bile var. güzel olup da çevresizlikten sevgili bulamayan insan çok

  • sybella  (18.04.17 23:10:54)
Koca bir yalan o. Güzel bir kız tek bir Facebook profil fotoğrafıyla bile sevgili bulabilir. Facebook'tan, Instagram'dan bir tane bile tanışma mesajı almayan kız güzel değildir.

  • dissendium  (18.04.17 23:14:57)
@dissendium yahu ben de alıyorum sosyal ağlardan teklif. sosyal ağlarda herkesin fotosu güzel. ama oralardan tanışacak kadar kıro değilim.

  • sybella  (18.04.17 23:16:02)
buradan nasıl bulamadın, hayret. mükemmel erkek dolu burası. elini sallasan mükemmel erkek. gelir birazdan.

  • stewie  (18.04.17 23:18:47)
Ben sana kimsenin tanışmak için mesaj attığını düşünmüyorum. Oradan yakışıklı biri sana tanışalım dese hemen atlardın. Kıro muyum dediğine göre oradan bile bulamıyorsun demek ki.

  • dissendium  (18.04.17 23:21:58)
bence bilinçaltında başka bir travma var ve bunu haklı çıkarmak için bu sebep-sonuç ilişkilerini kuruyorsun.

  • orpheus  (18.04.17 23:24:47)
@dissendium emin ol yakışıklılar da vardı ama sosyal ağlardan tanışan erkek kaliteli değildir nezdimde. gerçek hayatta hayatın olağan akışı içinden tanışmak daha cool.

  • sybella  (18.04.17 23:24:58)
Ama gerçek hayatta da onlar seni tercih etmiyor ki. Tercih edilmeyen bir insan olarak kalite araman çok iyiymiş. Tebrik ettim.

  • dissendium  (18.04.17 23:30:09)
@dissendium gerçek hayatta karşılaşamıyoruz ki. sorun bu zaten. ortamsızlık.

  • sybella  (18.04.17 23:32:05)
Ben de diyorum ki zaten güzel olsaydın böyle bir sorunun olmazdı. Çirkinsin demek ki. Belki de gerçek hayatta biri seninle konuşunca o kişinin kalitesi düşüyordur. Bence kabul et çirkin olduğunu. Ortamı bahane etme.

  • dissendium  (18.04.17 23:35:24)
yahu ortamsızlığın çirkinlikle alakası ne ??? nice şişko kızlar çevreleri geniş olduğu için sevgilileri var. çevre olmayınca güzelliğin anlamı yok.

  • sybella  (18.04.17 23:36:45)
Çirkin kızlar ortamı bahane ederler. Arada böyle bir alaka var. Şişman kızlara bakmaz kimse kolay kolay. En fazla iki ay sürer onlarınki.

  • dissendium  (18.04.17 23:38:47)
yoo gayet güzeller de şikayet ediyor. yeni erkeklerle tanışamadığı için yalnız olan çok güzel var.

  • sybella  (18.04.17 23:39:50)
Ama sen çirkin olduğun için yalnızsın işte. Aradaki fark bu.

  • dissendium  (18.04.17 23:40:57)
kafan cok guzelmis canim. evliligi tadabilmek icin 65lik adama varmis.

ulan benim cevremde abazaliktan kirilan yuzlerce erkek var.
  • mayeskuel  (18.04.17 23:42:49)
der meister +1.

oturup ciddi ciddi satırlarca cevap yazanlar var ve bu insanlar duyuru'nun gediklileri.
şaşırtıcı.
  • filteria  (18.04.17 23:45:13)
Güzel olan kadın 50'sinde de seçilmez, seçer. Kalite meselesi. Evlilik programları 20 yaşında kızlarla dolu.

dissendium +1
olay güzellikle, boyla ve fizikle alakalı.
160 boyla (gerçek boyundan bahsediyorum, bize söylerken +5 cm ilave ettiğin boy değil) altın çağın 25'te biter.
1.80 boyla altın çağın 50'ye kadar devam eder.
  • temhar  (19.04.17 00:18:03)
Yaşıtım kadınların çoğu pert olmuş durumda. ( yaş 25). Sigara içen, sağlığına özen göstermeyen kadınlarda cilt 30 yaşına gelmeden yaşlanıyor. Bir de bazılari var ki 3 çocuk doğurmuş gibi.

  • empedokles  (19.04.17 00:32:11)
@dissendium buse terim çok çirkin ama 23'ünde koca buldu.neslişah alkoçlar da çirkin ama 25'inde ikinci kez evlendi. çirkin olmalarına rağmen yalnız kalmadılar çünkü ailelerinin ismi sayesinde yağmur gibi çevreleri, yeni ve farklı erkeklerle tanışacak ortamları vardı. olay güzellik değil olay çevresizlik.

@temhar 1.80 boy bir kadın için fazla. erkekler narin bayanlardan hoşlanıyor, 1.80 nedir ya insan azmanı gibi. topuklu giyse 1.90'a yakınsar. uzun boy erkeğe yaraşır. kadına 1.65-1.70 civarı orta boy iyidir.
  • sybella  (19.04.17 08:11:36 ~ 08:18:12)
sene olmuş 2017, hala her kadının DNA'sında bu var diye evlilik, çocuk iteleyen insanlar var.

  • sopiro  (19.04.17 08:44:49)
Nikahı altına alma tabiriyle feminist/meriç kışkırtmaya çalıştığın ortada. Ama yine de kendini diğerleri kadar belli etmeyen bir trollsün. Hakkını vermek lazım.

  • arnold schwarzeneger  (19.04.17 09:24:53)
Buse Terim Duyuru'daki kızların güzellik ve fizik olarak yanından geçemeyeceği bir kadın. Hem çirkinsin hem düşük zekalısın.

  • dissendium  (19.04.17 13:13:06)