İsim hakkı konusunda

İnternet üzerinden satış yapılan bir sitede sanal dükkan açacak bir arkadaşım. Adı Selma olduğundan "Selmasong" gibi bir isim düşünmüş. Ama "Selma's Song" diye bir film var, hatta bu filmin sondtrack'inin adı da "SelmaSongs". Bu iki isimle de tek harf fark var sadece. Nedir bu işin hukuki yönü? Davalık olma durumu var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

cok buyuk bir firma olsa belki ugrasir da boyle bisey icin, pek duyulmamis bir film ve bi de filmin muziklerinin ismi icin ugrasmazlar bence.

ama gecmiste ozellikle microsoft ugrasmis boyle seylerle ve sonunda davalari kazanmis hep. tam hatirlamiyorum ama 'mike row' ya da buna yakin isimli biri mikerowsoft diye bi site acmis, microsoft dava acmis ve davayi kazanmis, isim hakkini almis..
  • nawres  (06.01.10 20:48:55)